Některá média a tiskové agentury zcela špatně informovala, že Wittig skončil v hlavní řídící funkci tahouna české ekonomiky automobilce Škoda už v červnu. Nebyla to ale pravda. Pětašedesátiletý Detlef Wittig skončil ve funkci oficiálně dnes ve 12 hodin. Ve stejném okamžiku se rozjelo slavnostní loučení Wittiga se zaměstnanci Škody - převážně řídícími pracovníky. Média na akci neměla přístup.

"Novým předsedou představenstva Škody Auto se 1. října 2007 stane o devět let mladšíReinhard Jung," uvedl už dříve mluvší firmy Jaroslav Černý.Podle spekulací měl Wittig odejít do důchodu, podle našich informací se ale stane dočasným šéfem marketingu světové automobilky Volkswagen, která je jediným vlastníkem české Škody.

Nový šéf Škody Jungčeskou firmu dobře zná, protože je již delší dobu členem její dozorčí rady. Ve VW pracuje už 33 let.Pracoval jako projektový inženýr v různých funkcích, než se stal vedoucím zahraničních výrobních projektů. Po funkcích v centrálním plánování ve Wolfsburgu a v Salzgitteru byl zodpovědný za řízení značky Volkswagen. Od roku 1996 do roku2001 vedl výrobní závod VW v Braunschweigu. Než byl v roce 2004 jmenován členem představenstva značky Volkswagen za výrobu a logistiku, zastával fuknci prezidenta společnosti VW de Mexico.

Jediným Čechem ve vedení firmy tak i nadále zůstává personální šéf Martin Jahn. Automobilka má přes 27 tisíc zaměstnanců a dalších více než tisíc lidí hodlá přijmout v příštích měsících kvůli rozšiřování výroby, novému technologickému centru i kvůli nájezdu nový modelů. Na jaře roku 2008 se s velkou pravděpodobností rozjede výroba nové verze vozu Superb. Firma v roce 2006 utržila 203,7 miliardy korun a vydělala 11,1 miliardy korun. Patří tak mezi nejziskovější české podniky.