„Postupně zde i díky tomuto daru Středočeského kraje, za což mu děkujeme, scelujeme pozemky. Ve svém vlastnictví tak budeme mít v této lokalitě zhruba 5 tisíc metrů čtverečních,“ uvedl náměstek primátora Jiří Bouška.

Objekt, ke kterému se dříve stahovali bezdomovci, si prohlédli zástupci města s lidmi z Pluhárny, právě Pluhárna totiž k tomuto objektu náleží, a Nadačního fondu škoda Auto, nyní budou všichni společně rokovat o jeho dalším využití.

Polští policisté jsou v Mladé Boleslavi
Policisté z Polska jsou v Boleslavi

Jiří Bouška by uvítal, kdyby se budova upravila tak, aby byla v budoucnu využitelná pro pořádání nejrůznějších kulturních akcí. Po zajištění bývalé tovární haly proti tomu, aby se do ní dostávaly nežádoucí osoby, ji právě odborníci na pořádání kulturních akcí prohlédnou a zhodnotí.

Město chce také v budoucnu nechat opravit zarostlé cesty v okolí hal a odstranit náletové dřeviny. Stejně tak je nutné vyřešit přístupovou cestu, která není zcela ideální. Již dříve na zmíněných pozemcích radnice nechala zbourat garáže, v nichž přespávali bezdomovci a narkomané, aby zde mohlo vzniknout potřebné zázemí.

Ilustrační foto.
Školáci mají po dvou dnech opět volno. Benáteckou základku uzavřel koronavirus