Už 26 úředníků propustil Magistrát města Mladá Boleslav. Důvodem je podle dřívějšího vyjádření vedení města snaha uspořit peníze na provoz úřadu. O propouštění jsme vás jako první informovali v Boleslavském deníku.

Jak jsme nyní zjistili, město sice za propuštěné zaměstnance ušetří jen letos (za 7 měsíců) přes dva miliony korun, ale na odstupném již podle zákona muselo 22 bývalým zaměstnancům vyplatit skoro 3,3 milionu korun.

„Zbylým čtyřem pracovníkům, kteří byli, nebo ještě jsou v pracovní neschopnosti, bude odstupné teprve vyplaceno,“ vysvětlila tajemnice magistrátu Marie Zajíčková.

Všem zaměstnancům propuštěným z organizačních důvodů náleží tři měsíce výpovědní doby a k tomu dva měsíční platy jako odstupné. „Odstupné jsme sice dostali, ale bylo samozřejmě celkově zdaněno, takže z toho dlouho nevyžijete,“ řekla bývalá zaměstnankyně radnice, která si ale nepřála zveřejnit jméno. „Doufám, že nějakou práci najdu,“ řekla posmutněle.

Tím však snižování stavů na boleslavském magistrátu zdaleka nekončí. Do konce roku přijdou o práci úředníci, s nimiž se město dohodlo na ukončení pracovního poměru dohodou, nebo je čeká odchod na mateřskou dovolenou či do důchodu. Místo nich už radnice nikoho nezaměstná, na zbylé úředníky tak bude čekat výrazně více práce. Podle tajemnice Zajíčkové tím město ale ušetří 4,6 milionu korun.