Nechtěným dětem v městě automobilů se blízká na lepší časy! Nemusí nutně skončit v popelnicích, jako se tak stalo už několikrát v České republice. V Mladé Boleslavi totiž začal přímo na Prvního máje fungovat tolik očekávaný babybox.

Právě První máj je podle zakladatele babyboxů Ludvíka Hesse tím nejlepším dnem pro jeho spuštění. „Připadá mi to jako vhodný den. Děti se přeci dělají z lásky, i když to někdy dopadne neláskou,“ vysvětlil důvody Ludvík Hess.

Mladá Boleslav je podle Hesse městem, kde se dá očekávat jeho velká využitelnost. Pracuje zde totiž obrovské množství zahraničních žen.

Box pro odložení nechtěných dětí je umístěn přímo v budově Dětského oddělení Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi v ulici Boženy Němcové. Samotná instalace boxu byla provedena už před několika málo týdny.

V Mladé Boleslavi vznikl v pořadí už osmý box v České republice. Další budou podle Hesse pokračovat v dalších větších městech v Česku. Zřízení akovéhoto boxu přitom není ničím levným. Na vzniku boxu v Mladé Boleslavi se finančně podílela všechna města na Mladoboleslavsku a řada dalších boleslavských organizací.