Důvod, proč město podpoří charitu v Kutné Hoře, je vlastně zcela prostý. Její pracovníci působí i v Mladé Boleslavi. „Dotace nám velice pomůže. My takhle oslovujeme všechna města a obce, do kterých jezdíme, každý tisíc je pro nás výborná a velká pomoc,“ uvedla sociální pracovnice Oblastní charity Kutná Hora Markéta Sieglová a zdůraznila, že peníze charita využije výhradně pro svůj boleslavský program. Dostala je totiž na pokrytí rané péče občanům města v letošním roce. „Největší část bude využita na poradce péče, který za klienty dojíždí. Část potom míváme na pohonné hmoty, případně podíl na provozu pracoviště ve službách a na pomůcky, které souvisejí s ranou péčí,“ dodala Sieglová.

Další peníze poputují v rámci neinvestičních dotací do kultury. Dotace 5000 korun půjde do Mikroregionu Český ráj. „Je na projekt Cyklobusy v Českém ráji,“ upozornil Pavel Šubrt z mladoboleslavského magistrátu.

Další peníze pak získalo Muzeum Mladoboleslavska, zde je využijí na pořádání Muzejní noci. „Město nám dává polovinu toho, co budeme muset vynaložit, celkové náklady máme 30 tisíc korun. Festival Muzejní noc proběhne na Mladoboleslavském hradě, v Leteckém muzeu a také v Benátkách nad Jizerou,“ vyjmenovala Miluše Laurinová z muzea Mladoboleslavský hrad.

Jak přesně bude vypadat program Muzejní noci na Mladoboleslavském hradě, se ještě neví. Zaměstnanci muzea na něm stále pracují. Jedno je však jisté, ponese se v duchu detektivek a kriminalistiky. Návštěvníci se mohou těšit na to, že budou otevřené všechny prostory, a to včetně parkánu, kde proběhne přehlídka. Příchozí dostanou možnost vyfotit se s četníkem. Pokud vše půjde podle předběžných plánů, tak navíc muzeum návštěvníkům promítne snímek Záhada modrého pokoje. „Připravujeme i kriminalistická zastavení, otisky prstů, detektivní kvízy a hádanky. V rámci probíhající výstavy Eduarda Štorcha bude připraveno také malování na obličej, kreslení mamuta a zkouška života v pravěku,“ dodala Laurinová.

Dotace od Mladé Boleslavi:
Muzeum Mladoboleslavska - 30 000 Kč
Mikroregion Český ráj - 5000 Kč
Oblastní charita Kutná Hora - 25 000 Kč
Diecézní charita Litoměřice - 40 000 Kč
Základní škola Mladá Boleslav - 19 900 Kč