Úsporná opatření oznámil primátor Raduan Nwelati. Podle jeho slov není důvodem přímá ekonomická úspora. „Ceny za elektřinu máme fixované dokonce až do roku 2024. Chceme ale být jako město solidární v období, kdy si všichni z nás uvědomují, že je potřeba šetřit energiemi,“ vysvětlil situaci primátor.

A kde se tedy vánoční výzdoba rozsvítí hned s Vánočním stromem, který je od úterý připraven na Staroměstském náměstí a rozzáří se v neděli 27. listopadu? Bude to na zmíněném náměstí, dále v okolním historickém centru, v parku Na Výstavišti a na třídě TGM. Na zbylé osvětlení dojde až třetí adventní víkend, tedy 10. a 11. prosince.

Jak už bylo zmíněno, opatření se nedotknou velmi populárních Adventních trhů na Výstavišti. Ty začnou hned první adventní neděli a budou pokračovat až do posledního dne letošního roku. „Potvrdilo se, že lidé touží po zábavě i ve dnech mezi vánočními svátky a koncem roku, proto jsme se rozhodli prodloužit trhy až do Silvestra,“ uvedl Nwelati.

Připraveny budou opět stánky s vánočním zbožím a občerstvením, kulturní program a zážitkové atrakce pro děti. Ty budou za zlevněnou vstupenku 20 korun. „V posledních letech navštívilo trhy 700 až 800 tisíc lidí. Velké množství si kupuje i lístky na atrakce, proto se snažíme tyto věci zachovat a zpříjemnit,“ doplnil primátor.