V nočních hodinách 15. prosince obdrželi policisté z Mladé Boleslavi oznámení o tom, že v nemocnici se na traumatologickém oddělení nachází pětatřicetiletá cizinka, která vylezla na okenní parapet s úmyslem spáchat sebevraždu.

Policisté vyrazili na místo a vydali se do 5. patra za ženou. „Na místě s ní již komunikoval jeden z hasičů, nicméně kvůli jazykové bariéře byla komunikace velmi obtížná a náročná,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Policisté si proto na místo vyžádali jazykového tlumočníka a zároveň vyjednavače zásahové jednotky, který byl ale později odvolán.

Petr Samek z mělnické firmy CNS.
Útoky na nemocnice: Kybernetickou bezpečnost ordinací hlídá Petr Samek z Mělníka

Už před příjezdem tlumočníka se překládání do moldavštiny ujala zdravotní sestra, která měla tou dobou noční službu. Policisté zjistili, že žena byla do nemocnice převezena asi o dvě hodiny dříve, kdy se pokusila skokem z balkonu ukončit svůj život. Bylo tedy více než pravděpodobné, že je žena odhodlaná opravdu z okna vyskočit.

Žena později požádala o promluvu s policistou. Michal Včeliš z Oddělení hlídkové služby se ženou téměř 45 minut komunikoval a snažil se jí přesvědčit, aby se vrátila zpět do pokoje. To však ona učinit nechtěla a hrozilo, že spadne dolů. Ve vhodném okamžiku se Michalu Včelišovi podařilo ženu chytit a přitáhnout ji zpět do pokoje, a to za pomoci přítomných hasičů, kteří pomohli cizinku vtáhnout otevřeným oknem dovnitř a tímto jí zachránit život. „Podpraporčík Michal Včeliš tak svým vhodně načasovaným a profesionálním zásahem, a to i s vědomím ohrožení života svého, zachránil život ženy,“ zdůraznila policejní mluvčí.