Novinka poputuje na gastroenterologické oddělení. Tento nový přístroj nám pomáhá při detekci nádorových lézí v tlustém střevě a ostatních částech trávicího traktu. Pomáhá nám při léčbě krvácivých onemocnění, kdy musíme přivádět akutní endoskopii. Výhodou samozřejmě je kvalitnější zobrazení na monitoru,“ řekl primář gastroenterologického oddělení Juraj Marček.

Na gastroenterologickém oddělení Klaudiánovy nemocnice je ročně provedeno zhruba 2 500 vyšetření pomocí tzv. gastroskopie. Podle vyjádření nemocnice lze navíc očekávat, že počet těchto výkonů bude přibývat, protože v současné době dochází k nárůstu nádorových onemocnění a řada pacientů odkládala preventivní vyšetření z důvodu koronavirové pandemie. Součástí projektu modernizace vybavení je proto také edukace pacientů zaměřená na včasnou diagnostiku onkologického onemocnění.

Ilustrační foto.
Drsná bitka v Mladé Boleslavi: opilí agresoři mohou jít na několik let za mříže

Předseda představenstva nemocnice Ladislav Řípa poděkoval za poskytnuté peníze na nákup zmíněnému nadačnímu fondu. „Vážíme si společenské odpovědnosti společnosti Škoda Auto, kdy prostřednictvím své nadace podpořila již čtvrté oddělení nemocnice nákupem a spolufinancováním konkrétního vybavení,“ řekl Ladislav Řípa.

Nadační fond Škoda Auto podporuje Klaudiánovu nemocnici dlouhodobě. Finančně se podílel také na nákupu nového vybavení pro urologii, ORL a neonatologii. Celkově na rozvoj a modernizaci jednotlivých oddělení nadační fond věnoval už téměř 10 a půl milionu korun.