Některá města v Česku při té příležitosti v minulých letech nasvítila purpurovou barvou významné městské budovy a letos se k této akci poprvé připojí i Mladá Boleslav.

"Kolem 18. hodiny bude v daný den nasvícena budova městského divadla. Ta se tak ponoří do stejné barvy jako významné stavby a místa po celém světě, například Eiffelova věž, Empire State Building nebo Niagarské vodopády," uvedla mluvčí mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice Hana Kopalová.

"Iniciátorem akce v Česku je organizace Nedoklubko, která má zastoupení i v Mladé Boleslavi a u divadla bude v době nasvícení přítomna i mladoboleslavská zástupkyně sdružení, která bude zájemcům odpovídat na dotazy," doplnila Hana Kopalová.

Symbol ocenění za zranění v boji

Organizace Nedoklubko si vytkla za cíl podporovat rodiče v těžkých chvílích po předčasném porodu. Purpurová barva, do níž se 17. listopadu halí významné objekty, je původně vnímána jako symbol ocenění za zranění v boji. Purpurové srdce se udělovalo vojákům, v posledních letech převzali purpurovou symboliku i rodiče nedonošených dětí na celém světě.

"V Klaudiánově nemocnici s sebou do života dostávají nedonošené děti od organizace Nedoklubko purpurová háčkovaná srdíčka s povzbuzujícím vzkazem, aby věděly, že v tom nejsou samy," řekla Hana Kopalová.

Ročně se v Česku narodí nečekaně dříve cca 9000 dětí. Oficiální akce Nedoklubka ke světovému dni se koná 9. listopadu na Žofíně.

Ilustrační foto
Na Mladoboleslavsku zemřelo za rok 287 lidí na rakovinu
Ilustrační foto.
Priority pro Mladou Boleslav: více policistů i sociálního poradenství