Současná klubovna sloužící převážně skautům a pionýrům na Krásné louce je v dezolátním stavu. Proto město vyhlásilo výběrové řízení na dodavatele stavby nové loděnice s klubovnami. „Objekt vyroste na místě stávající chátrající budovy loděnice, která bude zbourána,“ řekl náměstek primátora Daniel Marek. „Hned jak bude vysoutěžena firma, která novou loděnici postaví, začneme s bouráním té staré,“ vysvětlil náměstek a dále pokračoval, že radnice by byla ráda, kdyby byly stavební práce zahájeny už v květnu letošního roku. 

Podle jeho slov má stavební ruch kolem loděnice na Krásné louce trvat přibližně půl roku, takže půjde-li všechno podle plánů, měly by zde nové klubovny začít sloužit svému účelu na konci letošního roku. „Celková přestavba by se měla vejít do 12 milionů korun včetně DPH,“ konstatoval Daniel Marek. 

Boleslav bude mít novou loděnici

Ve spodním patře zamýšleného objektu bude prostor pro uskladnění lodí a nově také půjčovna lodí, kterou v těchto místech chce začít provozovat město. V horním patře by pak měly být čtyři klubovny včetně zázemí, šatny, sprchy, sociální zařízení a centrální hala pro společné aktivity. 

„Primárně by měla nová loděnice sloužit pro stávající subjekty, což jsou vodní skauti, pionýři, vikingové a kroužek agility, plus už zmíněná půjčovna lodí pro veřejnost," upřesnil náměstek Marek. Loděnici by pak měla mít ve své následné správě Městská společnost sportovní a rekreační areály, které tak do jejího portfolia sportovišť přibude další objekt.

Po dobu výstavby nové budovy budou mít organizace, které tu sídlí, možnost scházet se v náhradních prostorách v klubovnách v Kollárově ulici u koupaliště, kde vznikly i dvě sdílené klubovny. „Naším cílem je udělat vše pro to, aby se stihla stavba dokončit do zimy, kdy bude nutné uskladnit tu lodě,“ dodal náměstek primátora Daniel Marek. 

A jak se na novou budovu těší ti, kterých se to týká nejvíc? „Jsme nadšeni, že po bezmála třiceti letech budeme mít nové prostory,“ řekl Martin Procházka, zástupce „Vikingů“ z oddílu KV Viking Mladá Boleslav a dodal, že se jejich zástupci aktivně zúčastňovali jednání ohledně navrhování podoby nové loděnice. Podle jeho slov proto, aby nové prostory co nejvíce vyhovovaly specifikům rychlostní kanoistiky.