I přes svůj handicap Karolína od dětství velmi intenzivně sportuje. Od sedmnácti let jezdí na kole. A právě v cyklistice slaví také pěkné úspěchy. V pouhých třiadvaceti letech se totiž kvalifikovala na Mistrovství světa v cyklistice handicapovaných v Itálii.

No a na letošní léto, i přes pandemii koronaviru, nadaná dívka plánuje svatbu se snoubencem Václavem. Ten pracuje ve Škoda Auto a dívka se za ním přistěhovala z Prahy, kde se narodila a dospívala. Svatba ale v jejím případě není nic tak snadného. Má totiž svůj velký sen. A tím je dojít k oltáři po svých.

Hypnoterapie - Ilustrační foto
Pomoc dětem v krizových situacích

Už v těchto dnech má za sebou intenzivní terapii na pražské Neurorehabilitační klinice Axon, která ji vyšla na 91 tisíc korun, což byly všechny její úspory. Proto, aby se jí sen vyplnil a opravdu se postavila na nohy, ale potřebuje podstoupit další neméně nákladnou léčbu. Potřebné peníze však chybí. Na úhradu nákladného cvičení dostala zatím 20 tisíc od Konta Bariéry, které pomáhá právě lidem s handicapem.

Má transparentní účet

To je pořád jen malý díl z celkové částky. „Díky terapii Kosmík v Axonu mám šanci se postavit na vlastní nohy, tuto neurorehabilitaci mi ale zdravotní pojišťovna celou nezaplatí a nákladnou léčbu si již nemohu dovolit,“ popsala Karolína Doležalová a dodala: „Jedná se totiž téměř o 100 tisíc korun. Čeká mě nácvik stoje, který je klíčový, abych poté mohla udělat samostatné kroky. Součástí terapie je i cvičení pomocí robotického přístroje Lokomat určený k nácviku správného stereotypu chůze.“

K tomu má Karolína zřízený transparentní účet 2601572011/2010, který spravuje Nadační fond Axon. Kdyby chtěl kdokoli z široké veřejnosti sen mladé sportovkyně podpořit, tak je do zprávy pro příjemce potřeba napsat "Karolína Doležalová".

Ilustrační foto
Testy na koronavirus nabízejí nemocnice za stovky i za tisíce korun

Dívka už si toho v životě musela vybojovat poměrně dost. Ani její dětství a dospívání totiž nebylo moc veselé. Karolína se narodila v Praze, ale otec se od rodiny odstěhoval ještě v době, kdy byla velmi malá, před dvěma lety jí navíc také zemřela maminka. Měla také dvě sestry. Nejmladší sestra ale trpěla vážným zdravotním postižením, kterému podlehla. S druhou sestrou pak dlouhodobě neudržují žádný kontakt.

Dneska však našla dva silné spojence, kteří jí pomáhají. Na cestě za lepším životem Karolínu doprovází hlavně přítel Václav a jeho maminka Hana Beroušková.