Mimořádně velká sněhová nadílka zaměstnávala pracovníky a techniku společnosti Compag při úklidu silnic a chodníků i po celou noc na pondělí a pokračuje i během pondělí.

Ranní fuška řidičů

Zejména řidiči, kteří vyrazili v pondělí ráno ze sídliště autem do práce, měli plné ruce práce. „Půjčil jsem si lopatu, aby odcházel půl metru sněhu nahrnutého pluhy za auta stojící podél silnice, jinak bych nevyjel. I když jsem vstal o hodinu dříve, přijedu do práce pozdě,“ lamentoval například pan Vladimír, který bydlí v paneláku v ulici Na Radouči.

Ošetření chodníků a komunikací je přizpůsobováno klimatickým podmínkám, byl nasazen posyp inertním materiálem na chodníky a solí a solankou v kopcích a křižovatkách. Takzvaní ručaři vyrazili do boje hned v pondělí ráno se sněhem již od 4 hodin ráno. Zaměřují se na přechody, zastávky, schodiště a v odpoledních, večerních a v pondělních ranních hodinách také na okolí škol a školek. Technika je v akci nepřetržitě.

Jan Rympl z Compagu upřesnil, že i v neděli se po celý den pracovalo na úklidu sněhu naplno a boj s přívaly sněhu pokračují i nadále. Kromě techniky pracovalo na ručním úklidu města s třemi hodinovými přestávkami od 4 do 21 hodin 57 pracovníků přímo ve městě a 21 v příměstských částech.
Kromě nich další pracovníci jezdili od 4 do 17 hodin s tranzity jak ve městě, tak v příměstských částech.

V pondělí do akce už ve 4 ráno

Takzvaní ručaři vyrazili do boje se sněhem v pondělí ve 4 hodiny ráno a zaměřili se prioritně na úklid okolo škol, školek a zdravotnických zařízení.
Přes veškerou snahu Compagu musí ale především motoristé počítat kvůli stále novým přívalům sněhu se ztíženými podmínkami na silnicích a omezit své jízdy či jezdit velmi opatrně.

Také Dopravní podnik Mladá Boleslav upozorňuje, že cestující by měli počítat se zpožděními jednotlivých spojů, protože řidiči musí především dbát na bezpečnost a jezdí opatrněji a pomaleji.