Volební komise mnohde zaznamenaly, že o senátní volby mají lidé menší zájem. Nebylo výjimkou, že příslušnou obálku ani nepřevzali – s tím, že chtějí volit jen zastupitele. V celém obvodu si ji vyzvedlo 51 408 voličů, 970 z nich ji ale ani nehodilo do urny. Dalších 2259 obálek pak neobsahovalo platný hlas. „Senát je zbytečný, tak to chci dát najevo aspoň takhle,“ řekl Deníku jeden z voličů, proč senátora nevolil. Jméno ale neřekl; svůj postoj označil za „tichý protest“. Promyšlenější strategii, proč nevolit, osvětlila Deníku volička z Mladé Boleslavi, jež se představila jako Jitka. „Podpořila bych pana doktora Nwelatiho, ale nemám pocit, že by kterýkoli senátor, ať tam bude kdokoli, mohl městu prospět. Užitečnější bude jako primátor,“ přiblížila svůj pohled.

Nwelati ovšem ujišťuje, že se bude snažit pracovat pro lidi naplno. Během týdne chce přesvědčovat voliče, že je třeba přijít i k druhému kolu voleb. Sdělí jim to jak při objíždění obcí, tak prostřednictvím sociálních sítí. Hodlá také přesvědčovat občany, kteří v prvním kole volili někoho jiného, že on je tím správným kandidátem. Protikandidáta Müllera dosažený úspěch nejen potěšil, ale vlastně i překvapil. Také on chce voliče znovu oslovit – především prostřednictvím dalšího letáku, který občanům zašle. Kontaktní kampaň spojenou s rozsáhlejším cestováním po regionu však neplánuje.

Dosavadní senátor Jaromír Jermář (ČSSD), který v horní parlamentní komoře reprezentoval region opakovaně, již nekandidoval. Jeho představy o nástupci se ale zatím nenaplnily. „Přál jsem si, aby prošel levicový kandidát,“ řekl Deníku sice bez jmen, avšak se zjevným odkazem na neúspěšné kandidáty Ladislava Horáka (ČSSD) a Josefa Jermáře (KSČM). „Nebo i Daniela Weissová,“ zmínil neúspěšnou kandidátku za Piráty. V aktuálním duelu bude dosavadní dlouholetý senátor držet palce Müllerovi.