„Kromě sportovních zážitků s sebou přinese také několik omezení v dopravě, souvisejících s rychlostními zkouškami i slavnostním ceremoniálem,“ uvedl Pavel Šubrt z mladoboleslavského magistrátu.

Ve dnech 13. a 14. července se uskuteční rychlostní zkouška. Staroměstská seznamovací jízda je v plánu už na 11. července. V tento den bude platit zákaz zastavení v celém jejím prostoru. Tedy po obou stranách komunikace v ulicích Regnerova, Bezděčínská, Vinecká, Pod Borkem, Štyrsova, Pražská, Na Šafranici, Viničná, Ve Skalici, Na Kozině, Pivovarská a Pivovarská parkoviště.

V okolí křižovatky ulic Pražská, Regnerova a Štyrsova bude rychlost snížena na 30 kilometrů v hodině. 13. července od 8 do 14 hodin a 14. července od 11 do 19 hodin, bude úplná uzavírka v ulicích Regnerova, Bezděčínská, Vinecká III/2591, Pod Borkem, Štyrsova, Pražská, Na Šafranici, Viničná, Ve Skalici, Na Kozině, Pivovarská, Pivovarská parkoviště, 9. května, Komenského náměstí, Na Karmeli, Vodkova a Bělská a zákaz zastavení na celém Staroměstském náměstí.

Už od 10. do 14. července bude uzavřeno parkoviště u domu kultury, v Masné ulici bude potom platit úplná uzavírka mezi 12. až 14. červencem.