Zaplněný sál Vzdělávacího centra Na Karmeli byl svědkem historicky prvního finále soutěže, v níž se utkaly talentované boleslavské děti z nejrůznějších oborů.

Porota, v níž k velké radosti přítomných nechyběly ani hvězdy, měla těžké rozhodování. Největší pozdvižení vzbudila účast zpěváka Tomáše Kluse, který během večera také několikrát zazpíval.

Z desítky dechberoucích výkonů nakonec vybrala jako vítěze úspěšného reprezentanta v judu Jakuba Göröga, který má už na svém kontě řadu medailí nejen z tuzemských závodů. Ten vzbudil velké sympatie zejména u porotce a olympijského vítěze Davida Svobody. "Moc jsem Kubovi fandil, je to super kluk a navíc myslím, že jeho sen o olympiádě není vůbec nereálný," řekl pro Deník po vyhlášení Svoboda.

Na druhém místě skončil žonglér David Foltýn, který získal kromě třiceti tisíc také obdiv porotkyně a herečky Hanky Vágnerové. Byl také černým koněm náměstka primátora Dana Marka: "Já jsem se bil za žongléra, je prostě super, a jsem moc rád, že můj názor podpořili i ostatní kolegové porotci," řekl.

Třetí příčku obsadila skupina krásných dívek, které si říkají UR dancers. Svým vystoupením dokázaly temperamentní tanečnice strhnout nejen přítomné diváky, ale dokonce i Davida Svobodu, který si s nimi díky moderátorovi Daliboru Gondíkovi byl nakonce nucen i zatančit. A jak mu to šlo? To a mnoho dalšího o soutěži včetně rozhovorů s vítězi se dočtete  v pondělním vydání Boleslavského deníku.

 Podívejte se do galerie na fotky z akce.