Opravit si fasádu, zateplit dům, opravit střešní krytinu, nebo si kompletně vyměnit okna. Možná právě po tomhle toužíte, ale nemáte dostatek peněz. Řešením může být půjčka od města, které změnilo podmínky pro poskytování půjček z Fondu rozvoje bydlení města a to v zájmu žadatelů. „Lidé mohou podávat žádosti ve dvou etapách. Na jaře  a na podzim. Zvýšili jsme částky, rozšířili jsme nabídku, na co vše si lze půjčit a odstranili jsme limity. Dříve jedno z pravidel například bylo, že na novou fasádu se smělo žádat po deseti letech, tento limit byl odstraněn," uvedl pro Boleslavský deník starosta Bělé Jaroslav Verner.

Město zvýhodnilo podmínky také proto, že má s půjčujícími dobré zkušenosti. Nestalo se prý, že by někdo půjčku přestal platit. „Vše podléhá radě města, která žádosti o půjčky schvaluje. Nestalo se, že by někdo půjčku neplatil, jen jednou žadatel nakoupil materiál, ale práce do termínu neprovedl a tak musel peníze vracet," dodal starosta.

Pokud tedy o půjčce uvažujete a chcete stihnout jarní kolo schvalování půjček, můžete se ptát už nyní. Veškeré informace získáte na Finančním odboru, na městském úřadě v Bělé.