Velikonoční svátky se již nezadržitelně blíží a s nimi spojené akce. Právě u příležitosti Velikonoc budou mít lidé v Mladé Boleslavi možnost ochutnat pravý Biblický chléb, a to v úterý 30. března od 9 hodin před pekárnou a cukrárnou na náměstí Míru. Uskuteční se zde nejen ochutnávka tohoto pokrmu dle původní receptury, ale chlebu požehná i jáhen Kamil Škoda

Rostislav Jakubec z pekárny Pane uvedl, že nápad výroby Biblického chleba pochází z Rakouska. „S touto firmou dobře spolupracujeme. Její majitel je katolík a dal si za úkol, že upeče chléb tak, jak se kdysi dělával. Tudíž z přírodních surovin,“ uvedl Jakubec.

Lidé tak budou mít možnost ochutnat a popřípadě si i zakoupit výrobek, který se skutečně nevyrábí běžně. „Biblický chléb skutečně není dělaný strojově, ale jako dříve ručně. Proto je také rozpraskaný a neforemný, je to záměr,“ řekl Rostislav Jakubec. Jelikož se chléb vyrábí ručně, je delší i jeho výroba – trvá zhruba dvě a půl hodiny.

Kromě chleba zájemci dostanou i brožurku, v níž se například dočtou, ze kterých surovin vznikl. Jsou jimi například špalda, med, len, mák a mořská sůl z Mrtvého moře.