Strážníci městské policie by zřejmě mohli už brzy začít provádět kontroly ve školách v Mladé Boleslavi. Kontroly by prováděla městská policie za účelem prevence v oblasti bezpečnosti, drog a kouření.

Může podobná prevence souviset s nedávným masakrem v Americe, kde jeden ze studentů postřílel několik studentů i učitelů? Podle primátora Mladé Boleslavi je mentalita lidí v Česku jiná a podobné nebezpečí by tady alespoň zatím hrozit nemělo.

„Je to velmi nepříjemná událost. Měl by se především někdo zamyslet nad tím, jakým způsobem se mohou děti dostat ke zbraním a jaké jsou postihy za nelegální držení zbraně. Doufám, že tady u nás zatím takové problémy nehrozí a že jsme se ještě nedostali do fáze takové agresivity,“ uvedl primátor Raduan Nwelati.

Podle něho jsou v Česku větším problémem drogy a kouření. Je spíše na školské komisi města, aby ve spolupráci s městkou policii přišla s případnou prevencí v součinosti s potřebami škol.

Podle náčelníka městské policie Jaromíra Pumra se vedení městské policie sejde s řediteli škol, aby případné možnosti projednali.

„Strážník z příslušného okrsku by ve škole pravidelně v době velké přestávky provedl kontrolu. Prošel by chodby školy, nahlédl na toalety a do tříd.

Cílem je odhalit drogy či kouření,“ uvedl Pumr. Podle něho by v boleslavských školách měly vzniknout preventivní informační nástěnky a takzvané schránky důvěry. Tam by mohli žáci například nahlásit podezření ze šikany svých spolužáků.