Poté, co v úterním Boleslavském deníku vyšel článek o blížícím se konci strašidelného domu na konci Brodců, byl úřad městyse Bezno zasypán často nevybíravými slovy. Proč? Protože obyvatelé ruiny nám potvrdili, že se stěhují právě do Bezna, což mezi místními vzbudilo nefalšované zděšení.

„Děláme, co můžeme, ale máme svázané ruce," naznačuje starostka Ludmila Novotná, že Beznu může hrozit podobný problém, který v Brodcích po letech soužení vedl k rezignaci.

Nejdříve se na ubytovnu s pochybnou pověstí do Bezna přestěhovaly matky s dětmi a těhotné ženy, muži je následovali.

„Uvažovali jsme o tom, že tu ubytovnu městys koupí a předělá ji na dům s pečovatelskou službou. Bohužel jsme neměli k dispozici 8 milionů korun," vysvětluje Novotná a upozorňuje na to, jak za poslední roky v obci stoupla kriminalita.

Právě mezi obyvateli ubytovny, kde hygiena už mnohokrát nařídila zásah proti štěnicím a švábům, a zvýšením počtu krádeží vidí místní jasnou paralelu. Starostka rovněž upozorňuje na nedávnou krádež železa přímo ze sběrného dvora.

„Máme strach z toho, že se v Bezně stane to samé, co v Brodcích. To by bylo hrozné, protože právě na příkladu Brodců je vidět, že se s takovým problémem nedá pořádně nic dělat," kroutí hlavou Novotná.