Taneční soubor, který vznikl na Základní škole a mateřské škole Václava Vaňka v Bezně před sedmi lety pod vedením ředitelky Květy Srbkové, zamířil minulý týden do jižních Čech. Do městečka Vodňany, které od 7. do 9. května hostilo Otevřené mistrovství České republiky v country tancích a cloggingu dětí.

Tam se dařilo zejména mladším tanečnicím, tedy těm do 12 let. Ty si připravily sestavu, jejíž autorkou je Ivana Pohůnková, trenérka Bezinek a zároveň vedoucí známého mladoboleslavského tanečního souboru Country Live, který v loňském roce ukončil po letech svou činnost. Ta s bezenským souborem spolupracuje už pět let.

„Letošní mistrovství bylo pro tanečnice z Bezna velkým úspěchem, protože si v kategorii dětí do dvanácti let v klasickém country v silné konkurenci vytančily vytoužené 1. místo, a staly se tak mistry České Republiky," zhodnotila Květa Srbková. MČR se celkem zúčastnilo 20 souborů v různých kategoriích se 185 soutěžními sestavami.

Kromě mladších dětí, které domů odjížděly s pohárem nesoucím velký nápis Mistr, se mistrovství republiky zúčastnila i starší děvčata, kterým se aktivně věnuje a tvoří jim choreografie Monika Vitásková. Čtvrté místo v moderním country a páté v klasickém country je velkým úspěchem i pro ně.

Letos poprvé se na mistrovství představily i děti z přípravky, tedy nejmladší Bezinky. V kategorii country show se s choreografií nazvanou Probuzení umístily na 5. místě.

Celkem se letošního mistrovství zúčastnilo 374 mladých tanečníků.

„V úterý jsme to vítězství oslavily přímo v Bezně. Zašli jsme společně do cukrárny na pohár a holkám jsem ještě navíc udělala dort," dodává Monika Vitásková.

Za rok se mistrovství republiky uskuteční v Pardubicích, kde budou mít Bezinky co obhajovat. V konkurenci se ale určitě neztratí. Vždyť na trénincích se scházejí dvakrát týdně a před závody si zase naordinují víkendové soustředění.