„Pro letošní rok jsme se rozhodli vylepšit celou plochu, tím, že mezi jednotlivé pásy vysejeme luční kvítí, aby se tam dobře lidem relaxovalo. Tyto pásy budeme nadále udržovat jako květnaté louky,“ uvedl benátecký starosta Karel Bendl.

V budoucnu se pak louky budou dvakrát až třikrát ročně kosit (opravdu postaru, kosou) a usuší se zde ekologické seno. Město pro něj bude mít využití. „Použijeme ho do krmelců pro zvířata,“ potvrdil starosta.

Časem v aleji přibudou také lavičky a několik špalků s kovadlinami a kladívky, aby návštěvníci mohli výtečné plody přímo na místě ochutnat. Benátecké mandle jsou ale podle starosty zatím spíše rarita. Stromy totiž ještě tolik nerodí. Až se ale situace změní, má město s madlemi své plány. „Chtěli bychom je mít v infocentru jako skleničku mandlí z městského sadu,“ podotkl Bendl.

Ve hře je ale také tvorba vlastní mandlovice. Benátky mají totiž v případě výsadby mandloní jako vzor partnerské město Hustopeče. Ostatně odtud právě v roce 2017 darem dostaly prvních 30 stromků. A právě v Hustopečích, kam by plody mohly odjet v rámci partnerské návštěvy, by v budoucnu případně mandlovici také vypálili.