„Město poskytne všem obyvatelům, kteří jsou v tíživé situaci a osobně projeví svůj zájem, sadu jednorázových ústenek ze svých strategických zásob. Toto opatření má posloužit k lepší dostupnosti a vyšší intenzitě používání povinných hygienických pomůcek při vhodné příležitosti a na určených místech,“ uvedl starosta města Benátky nad Jizerou Karel Bendl.

Kromě toho vedení města distribuovalo ochranné pomůcky také svým seniorům – a to ověřeným způsobem, prostřednictvím dobrovolníků. Spolupráce s nimi se v Benátkách osvědčila již v průběhu loňského roku.

Pokud se na někoho nedostalo, pak se pro ochranné pomůcky může zastavit v místní knihovně. Ta je vydává pomocí okénka, v němž je obyčejně (a i nyní) možné také vyzvedávat a vracet předem objednané knihy.

Luma rozdá 20 tisíc roušek

Ochranné pomůcky distribuuje na Boleslavsku i organizace Luma MB. Společnost v minulém týdnu naskladnila 32 tisíc chirurgických roušek. V pondělí 1. března pak členové organizace zahájili jejich distribuci lidem v hmotné nouzi nebo ve finanční tísni. Přednostně je dostanou klienti Lumy z obcí okresu, jež prozatím tuto pomoc lidem nenabízejí. Více informací o této aktivitě je možné získat na telefonních číslech 774 427 557 a 774 428 192.