Nové webové stránky jsou svým ovládáním otevřenější pro všechny strany. Zaměstnanci úřadu ocení zjednodušené vkládání novinek a zpráv. Díky novému systému může příspěvek vložit každý a není tak už třeba, aby proces šel přes několik lidí.

Občané města pak bezpochyby ocení aplikaci s názvem V obraze. Ta se na webové stránky Benátek váže a lze ji stáhnout přes Google Play. Uživatel si díky ní může vyfiltrovat z webu města pouze ta témata, která ho opravdu zajímají. Aplikace pak z informací udělá krátké zprávy a pošle je na registrované telefonní číslo.

Starší občané pak přivítají speciální záložku, která je určena jen a pouze jim. Po jejím rozkliknutí se uživatel dostane do takzvané „senior verze“. Velké ikonky zde upozorňují, co se pod nimi skrývá, což určitě uvítají lidé, kteří se po internetu špatně pohybují nebo se jim špatně čte drobnější písmo klasického zobrazení.

Velkou novinkou zmodernizovaného webu pak je fakt, že stránky mluví.

Uživateli přečtou informace nahlas. Do této nabídky vkládá radnice velké naděje. „Nechali jsme webové stránky takto udělat právě proto, abychom zlepšili komunikaci úřadu s obyvateli Benátek nad Jizerou,“ poznamenal benátecký starosta Karel Bendl. Podle něj hlasové rozhraní ocení lidé, kteří špatně vidí, senioři, ale třeba také řidiči. Těm stačí nechat telefon na hands free, kliknou na tlačítko „přečíst nahlas“ a mužský hlas jim v autě začne číst jednu zprávu po druhé.

Hlas webových stránek není zatím ve městech v regionu nijak rozšířený, proto je tato benátecká úprava pro ostatní radnice inspirativní. Mnichovo Hradiště o hlasu zatím nezvažuje, starosta Ondřej Lochman to nicméně vidí jako zajímavý tip do budoucna. „Řešili jsme však, aby byly naše stránky lehce čitelné pro slepé,“ podotkl Lochman.

Mladá Boleslav aktuálně dokonce řeší inovaci webových stránek. „Toto je jedna z věcí, o níž uvažujeme,“ potvrdila boleslavského magistrátu Šárka Charousková.