Po stránce občanské vybavenosti je zde o lidi také postaráno. Benátky mají tři základní školy, z toho jednu soukromou, obchody i množství restaurací. Z nich hned několik nabízí rozvoz jídel až do domu. V průběhu jarních měsíců zde přibude supermarket Lidl a restaurace McDonald.

Odpočinek uprostřed města nabízí „city park“, kam je možno jít na procházku, ale také chvíli v klidu posedět. Město se také snaží o rozvoj cyklostezek a to jak uvnitř města, tak v jeho okolí. Cyklostezky i polní cesty pak Benátky osazují alejemi a remízky, čímž vrací krajině původní ráz. Všechny stezky na sebe navazují a zaručují tak příjemnou projížďku na kole pro velké sportovce ale také rodinám s dětmi.

Deník na návštěvě.Deník na návštěvě.Zdroj: DENÍK

Velmi důležitá je rezervace Traviny. Ta se nachází nedaleko od Benátek v bývalém vojenském újezdě. Ve rezervaci žijí divocí koně a pratuři. I kolem ní vedou stezky po nichž je možná pěkná procházka s výhledem na zvířata.

V minulém roce město opravilo také cesty a prostranství mezi paneláky v sídlišti. S rekonstrukcemi ulic bude město pokračovat také letos. Úpravami projde například Pražská, která byla několik let rozkopaná kvůli rekonstrukci sítí a poté také povrchů. Další na řadě bude kupříkladu Dražická a další uličky.

V loňském roce zde u řeky Jizery otevřeli Klub Loděnice. Ten má sloužit k pořádání nejrůznějších kulturních akcí, především koncertů. V létě jich tam také několik proběhlo, kvůli koronaviru však prozatím Loděnice nemohla být využita tak jak by si to zasloužila.