„Pro tento rok máme trochu omezený rozpočet, ze sdílených daní nám přijde méně peněz. Svaz měst a obcí vydal tabulku, podle které bychom měli mít bezmála o deset milionů korun méně,“ potvrdil benátecký starosta Karel Bendl.

„Na poliklinice už je udělaná nová fasáda, ale vnitřní prostory nejsou dost důstojné. Čekárny i ordinace si zaslouží rekonstrukci,“ poznamenal Bendl. Tříměsíční rekonstrukce by přitom měla proběhnout za provozu.

Deník na návštěvě.Deník na návštěvě.Zdroj: DENÍK

Město se snaží pro lékaře najít dočasné útočiště. U některých z nich by přitom mohlo být řešení snadnější, neboť mají dvě ordinace, a tak by pacienty mohli vyšetřit na svém druhém pracovišti. Po rekonstrukci chce vedení města jednat s mladoboleslavskou Klaudiánovou nemocnicí o případném působení tamních specialistů v Benátkách nad Jizerou.

Náklady na rekonstrukci polikliniky by měly být přibližně dvacet milionů korun. Žádná dotace na ně však městu nepřispěje, musí to zvládnout samo z našetřených peněz.

Na projekt už také byla v soutěži vybrána firma, která stavbu převezme v příštím týdnu. Práce však budou realizovány až v době příznivějšího počasí, zřejmě od května do července, kdy lze navíc předpokládat nižší nemocnost a menší návaly v čekárnách.

Mezi další investiční akce letošního roku bude patřit například rekonstrukce benáteckých ulic Tyršova, Letní Stadion nebo Boženy Němcové. Bursa by se pak měla dočkat dočasného kruhového objezdu, který přispěje k bezpečnější dopravní situaci.

Benátky nad Jizerou se rovněž ucházejí o dotaci na rekonstrukci in-line dráhy včetně zázemí pro bruslaře. Verdikt ale zatím nepadl.

Přes všechny nepříjemnosti loňského i letošního roku nemají o peníze přijít ani místní spolky. „Na podporu sportovních, společenských a kulturních organizací máme budget peněz. Nechali jsme ho stejný jako loni. Spolky budou potřebovat peníze, až se situace zlepší,“ připomněl starosta.