Hlavním úkolem rozhodně nebylo vyhrát, ale zúčastnit se a zároveň strávit příjemný den a oslavit pro benátecké hasiče toto významné jubileum. I přesto šli všichni soutěžící do závodů naplno a do svého výkonu dali úplně všechno. O dramatické a napínavé chvíle nebylo nouze, i když bylo na první pohled patrné, že mezi hasiči vládnou přátelské vztahy.

I přespolní potvrzují, že jejich benátečtí kolegové si dali na přípravách velmi záležet a po celý den panovala příjemná atmosféra. „Vše bylo perfektně připravené. Jediné, co nás trošku trápilo, bylo počasí. Ale přeci jenom, jsme hasiči a musíme něco vydržet," prozradil Jaroslav Souček, velitel mužského družstva z Dražic.

Soutěž je ale přeci jen soutěž a přes veškeré sympatie někdo vyhrát musel. Po zdlouhavém snažení se na prvním místě umístili zástupci z Horek nad Jizerou, kteří obsadili první příčku jak v kategorii mužů, tak i žen. Domácím Benátkám štěstí ale bohužel nepřálo a družstvo se v obou kategoriích umístilo na posledním místě. Rozhodně ale nesmutnili. „Dnes to pro nás byla srdeční záležitost. Máme takovou zkušenost, že každý, kdo pořádá výroční soutěž, tak se mu prostě nedaří. To se nedá nic dělat, důležité je, že jsme společně strávili prima den," okomentovala výsledky dobrovolná hasička Jitka Marešová z Benátek nad Jizerou.

Jiří Poloni, starosta 15. okrsku Mladá Boleslav, pak na závěr dodal, že není všem dnům konec. „Rádi mezi sebe přivítáme další nadšence a třeba nám právě nějaký nováček pomůže příští skóre otočit," řekl s úsměvem velitel.

Michaela Míčová