Most, pod nímž teče Jizera, spojuje obě části města a denně po něm projedou stovky automobilů. Představuje dokonce jedinou spojnici mezi historickým centrem a sídlištěm Na Burze.

Středočeský kraj, který je majitelem mostu, se k tomuto kroku uchýlil poté, co zjistil, že je v havarijním stavu. To potvrdil i Marek Mařík, tajemník městského úřadu v Benátkách nad Jizerou, který byl v úterý u prvního jednání se zástupci kraje.

„V současné době víme, že se již zpracovává projektová dokumentace ke stavebnímu povolení, následně bude požádáno o jeho vydání," řekl Boleslavskému deníku s tím, že zatím plán této akce provází plno otazníků. Lidé však nemusí mít strach, že by se most zavřel v dohledné době. Předpokládaný termín realizace je odhadnutý na roky 2016 a 2018.

Podle tiskové mluvčí Středočeského kraje Nicol Mertinové by stavební práce trvaly čtyři měsíce. „Zásadní je sanace silně poškozené spodní stavby se zesílením a dobetonováním poškozených částí a křídel, dále je nutná výměna izolace, mostních závěrů či ložisek," vyjmenovala plán prací středočeská mluvčí s tím, že nový nátěr si po letech zaslouží také ocelová konstrukce. Ruku v ruce půjde oprava vozovky na předpolí mostu.

V tuto chvíli už je jasné, že bez úplné uzavírky se práce neobejdou. „Objízdné trasy budou se zástupci města projednány tak, aby byly pro občany co nejméně bolestivé," ujistila Nicol Mertinová.

Rekonstrukce bude stát 13 milionů. Nabízí se dvě možnosti financování. Buď ze státního fondu pro dopravní infrastrukturu, nebo z rozpočtu kraje.