Děti si celou akci užily. Však také lákadel, kterých mohly využít pro svou zábavu, bylo několik a jedno lepší než druhé. Skákací hrad děti uvítal hned u vchodu, a nutno podotknout, že byl po celou dobu oslav naprosto obsazený.

Další stanoviště, kde neustálá fronta přesahovala počet deseti dětí a rodičů, bylo malování na obličej. Některé menší děti ani nevydržely čekat a odběhly na další stanoviště, které se nacházelo hned vedle, tím bylo házení kroužků.

Za prostředním pavilonem se ale po šestnácté hodině ozvala muzika. To už na své vystoupení lákala Inka Rybářová a klaun zvaný Rybka. Společně s dětmi zpívali, soutěžili a do svých hrátek zapojili i nejednoho rodiče. To když například vytvořili mašinku z lidských těl a náhodně vybraní rodiče simulovali tunely.

Vtipné průpovídky klauna Rybky rozesmály i rodiče a svou něžnou tváří a mechovým hlasem vše dokreslovala Inka Rybářová, která po kterékoli otočce upoutala všechny malé slečny svou rozevlátou sukní.
S klaunem a Inkou to ale nebylo jen o tanci a písničkách. Děti dostávaly otázky a za své výstižné, či správné odpovědi byly obdarovány pěknými dárky.

Z oslav děti odcházely s úsměvem, některé unavené, jiným se naopak ještě nechtělo. V rukou tiskly časopis, nesly si domů omalovánky a holčičky třeba i docela velkou panenku.

Další chystané investice do školek ve správě města

Ve školce ve Velenského ulici je v příštím roce naplánována výměna zdroje tepla – kotle. Nahrazovat se bude tepelným čerpadlem. Vzhledem k tomu, že město nakonec získalo i dotaci na přístavbu školky, začne se s ní na podzim letošního roku. Nová budova bude mít kapacitu dvacet pět dětí. Ve školce v Březince se letos také pracovalo, budovalo se tam zbrusu nové sociální zařízení.