Naplno už pár dní běží stavební práce na rekonstrukci druhé části Masarykova náměstí v Bělé pod Bezdězem. Staveniště je již obehnáno zábradlím a lidé se tak už teď mezi stromy nedostanou.

„V řešení projektu je regenerace území od kaštanové aleje k východní části Masarykova náměstí, kde dojde k úpravám zeleně, pokládce nových povrchů komunikace a chodníku, vytvoří se nová parkovací místa a bude obnoveno veřejné osvětlení s moderní technologií,“ uvedl starosta Bělé pod Bezdězem Jaroslav Verner.

V současné době tak především motoristé musí na náměstí počítat s dopravními problémy. Stejně tak i lidé, využívající k cestování autobus. Zastávky jsou přesunuty k hlavní silnici.

Oprava architektury

V rámci celkové regenerace také dojede k opravě stávající drobné architektury, jako jsou pomníky, pamětní deska či meteorologický stánek. Bude nahrazen neutěšující stav mobiliáře a dnes nevyužitá východní část parku, bude doplněna o decentní herní prvky.

„Tímto projektem získáme příjemnější zázemí, jak pro své obyvatele, tak návštěvníky, kteří budou moci chodit za kulturou, pohybem, odpočinkem a přírodou,“ řekl Verner.

Celkové finanční náklady projektu dosáhnou 31 milionů korun, přičemž téměř 25 milionů korun z celkové částky bude uhrazeno z finančních prostředků Regionálního operačního program Střední Čechy a zbývajících šest milionů financuje město.