Obyvatelé města pod Bezdězem, kteří dosud neměli tu možnost být napojeni na městskou kanalizaci, se už brzy dočkají. Vidět je to na mnoha místech v ulicích Bělé. S výstavbou kanalizace jsou ale zároveň spojeny i drobné komplikace.

Tam, kde dosud kanalizace chyběla, pracují už několik měsíců dělníci. „Během této stavby bude odkanalizována lokalita Na Výsluní, Nádraží, dále pak ulice Dlouhá, Mnichovohradišťská, U Kolátorů a další,“ uvedla v bělském zpravodaji starostka Bělé pod Bezdězem Daniela Vernerová.

Vančarova rokle je téměř dokončena. Stavební ruch mohou v těchto dnech zaznamenat lidé, ale také řidiči v bělské lokalitě Na Výsluní. A právě řidiči tam musí počítat s omezením rychlosti. Stejně tak i lidé zde bydlící. Ti zase musí počítat s tím, že při výkopových pracích se nedostanou autem ze svých vrat. „Výkop provádíme vždy v malých úsecích a snažíme se jej dodělat co nejdřív,“ řekl Deníku jeden z pracovníků na stavbě, Miroslav Kornuta.

„Stavební práce probíhají podle harmonogramu,“ uvedla starostka Vernerová. Výkopové práce Na Výsluní nejsou zrovna jednoduché. „Tady jsme až v hloubce 3,3 metrů a tam dole je opravdu tvrdá skála. Práce tak jdou pomaleji, než na jiných místech. Právě proto musíme při výkopových pracech skálu brousit,“ řekl dělník.

Podstatný je termín dokončení celé stavby, tedy září 2008. „Je závazný společně s dalšími podmínkami dotace. Dotační prostředky nejsou jedinými finančními zdroji stavby. Je zde také podíl na financování ze zdrojů města a dosahuje cca 20 milionů korun. Dále budou na stavbu vynaloženy peníze z nevyplacených dividend podílů akcií,“ uvedla Vernerová. V součtu celá stavba ve městě přijde na více než 60 milionů.

Bělsko je jednou z částí velkého projektu Odkanalizování dolního Pojizeří. Investorem celé akce jsou mladoboleslavské Vodovody a kanalizace.