Altán v parku, kostel při pohledu od zámku nebo také podzimní alej, Bělský potok v zimě či bezdědický křížek při východu slunce. To je jen několik vybraných snímků, které byste mohli spatřit v Bělském kalendáři na rok 2017.

Fotosoutěž, kterou před několika měsíci vyhlásila kulturní komise a radnice v Bělé pod Bezdězem, se pomalu chýlí do svého závěru. V jaké fázi je aktuálně? To prozradila předsedkyně kulturní komise a zastupitelka města Petra Kuldová. Na adresu Městských kulturních zařízení došly desítky zdařilých snímků. Jenže do kalendáře se jich vejde pouze dvanáct, jeden na na každý měsíc, a tak musela zasednout odborná porota.

„Nechyběl v ní profesionální fotograf Bohumil Rosenkranz, Kateřina Kubíková z Foto Staněk Mladá Boleslav a Lukáš Voleman jako místostarosta. Po diskusi vybrali dvanáct nejlepších fotografií, které se objeví na stránkách kalendáře pro rok 2017," sdělila Petra Kuldová.

Zároveň mohou lidé na webu města hlasovat o snímku, který bude titulní fotografií kalendáře. Jeho autor pak získá dárkový poukaz.
Těšit se můžete i na blížící se křest kalendáře, který bude spojený s oceněním úspěšných fotografů. Ten se uskuteční ve středu 19. října v 18 hodin v infocentru na zámku. V závěru večera pak organizátoři vylosují téma kalendáře na rok 2018.