V úterý 24. října kolem 17. hodiny zazvonil na zvonek obvodního oddělení v Bělé muž, který policistům řekl, že na náměstí někdo zkolaboval. Policisté Václav Šejnoha a Radek Sokola na nic nečekali a okamžitě běželi na místo. Našli tu muže v bezvědomí, kterému již poskytovala první pomoc žena.

„Právě ona na místo přišla s mužem, který běžel k policistům pro pomoc a ona okamžitě započala masáž srdce,“ podotkla mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

| Video: Youtube

Následoval boj o každou vteřinu a oživování rozhodně nemělo být snadné. Václav Šejnoha zjistil, že muž nedýchá, začal začal s kardiopulmonální resuscitací. Mezitím Radek Sokola muži připojil automatizovaný externí defibrilátor (AED). Přístroj ale výboj nedoporučil a dal pokyn k pokračování v resuscitaci. Tu policista prováděl dalších devět minut - až do příjezdu záchranářů zdravotnické záchranné služby. Těm se posléze povedlo u muže obnovit životní funkce. Byl převezen do mladoboleslavské nemocnice. „Lékař zdravotnické záchranné služby konstatoval, že okamžitou reakcí a započatou resuscitací ze strany kolemjdoucí ženy a následnou nepřetržitou, téměř desetiminutovou, resuscitací ze strany policistů všichni zúčastnění zachránili muži život,“ doplnila mluvčí.