„Jsou mezi nimi krádež, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci," vyjmenovala Markéta Johnová sérii činů, kterých se v nedávné době dopustil.

A jak k němu policisté našli cestu? Jednoduše. Přesnou podobu jim na služebně popsali sami poškození, kteří ho při jednom z jeho řádění náhodou vyrušili. Policistům se ho nakonec podařilo zadržet 3. března.

Jak ale Markéta Johnová přiznala, pátrání po pachateli nebylo vůbec jednoduché. „V místě svého pobytu se nezdržoval a byl neustále v pohybu," konstatovala s tím, že od letošního ledna má na svědomí minimálně dvaadvacet vloupání do rodinných domů, stodol, sklepních kójí, chat a dalších objektů na Mladoboleslavsku.

Oblečení, potraviny, elektronika

Zajímavé ale je, že na polovinu všech vloupání mu stačil první březnový víkend. Nejvíce se činil v neděli. „Během čtyř hodin se vloupal hned do pěti objektů. Kradl doslova, na co přišel, tedy potraviny, oblečení, boty, elektroniku," sdělila policejní mluvčí.

Mladík, který byl dle informací lačný po cizích věcech, nenechal bez povšimnutí ani kabelky a tašky, v nichž měli jejich majitelé uložené nejen peněženky s finanční hotovostí, ale také doklady, platební karty a další důležité dokumenty.

S nadsázkou řečeno, pokud se chce životem protloukat tímto způsobem, měl by na sobě ještě hodně pracovat. Pak se mu totiž nebude stávat, že ho obyvatelé domů vyruší. To však až si odpyká trest. V zápalu boje a neprozrazení se tak v řadě případů nestihl nic odcizit a z místa krádeže běžel, co mu nohy stačily.

Škoda za desítky tisíc

„Majitelům způsobil škodu odcizením a poškozením věcí a majetku za několik desítek tisíc korun," poznamenala Markéta Johnová.

Při policejních výsleších se kriminalistům nesnažil ani zapírat. Ke všem uvedeným skutkům se přiznal. Za trestnou činnost, jejíž seznam zabere několik stránek, mu hrozí vězení, kde může strávit až pět let.

Státní zástupce na základě podnětu vyšetřovatele podal návrh na vzetí obviněného do vazby. I s ohledem na jeho trestní minulost soudce Okresního soudu Mladá Boleslav návrhu vyhověl.