Celkem jedenáct mladoboleslavských, veřejně prospěšných projektů má díky grantové výzvě Nadačního fondu Škoda Auto Pohybem pro dobrou věc šanci získat nadační příspěvek až 30 000 Kč. O celkové výši rozdělované částky rozhodují svým pohybem od začátku února občané celého Mladoboleslavska, sportovat se bude do 30. listopadu 2021. Výzva je realizovaná ve spolupráci se ŠKOFIT.

Od spuštění výzvy Mladoboleslavané uběhli neuvěřitelných 68 933 kilometrů, tedy vzdálenost, která odpovídá jeden a půl násobku obvodu Země. Na podporu tak dosáhly už projekty čtyř lokálních, veřejně prospěšných organizací, mezi nimi Equilibro, která bude moct postavit nový přístřešek pro hipoterapeutické koně, Jednota bratrská Mnichovo Hradiště, která spustí projekt Zdravý les nebo Můžeme pomoci, která má v plánu rozhýbat všechny generace.

Všichni Mladoboleslavané, kteří by svým pohybem rádi přispěli, stále mají skvělou příležitost. Stačí se v mobilní aplikaci Strava zapojit do sportovní výzvy programu ŠKOFIT a zaznamenávat své kilometry zdolané během nebo chůzí. Nadační fond Škoda Auto připíše za každý kilometr dvě koruny na realizaci dobročinných projektů. Na svou podporu stále čeká 7 přihlášených projektů. 

Stažení aplikace je zdarma, kromě chytrých telefonů se systémem IOS nebo Android je kompatibilní i s celou řadou chytrých hodinek. Kompletní přehled přihlášených projektů najdete na webu Nové Boleslavsko. Informace o tom, jak se registrovat do programu ŠKOFIT a jak pracovat s aplikací Strava najdete zde