Až o Velikonocích vyrazí děti s pomlázkami a košíky v ruce do ulic Bakova nad Jizerou, budou ulice krásně čisté. I město Bakov se připravuje na jarní očistu svých ulic. Deníku to řekla starostka města Jana Štěpánová.

„Nasmlouvaná je firma Compag, která úklid zajistí,“ uvedla starostka s tím, že jarní úklid čeká také na obcích, kam je vždy přistaven velkokapacitní kontejner. V provozu je také samozřejmě i sběrné středisko.

Úklid bakovských ulic bude srovnatelný s tím, který mohou vidět lidé v Mladé Boleslavi, kde se již uklízí několik dní. Lidé v Bakově se tak budou muset připravit na to, že budou muset uvolnit ulice.

„Na to jsou již lidé zvyklí. Ulice, které se budou čistit, budou vždy označené. Tímto bych požádala občany, aby si včas přeparkovali svá vozidla,“ uvedla Štěpánová.

Očistou projdou hlavní bakovské ulice, ovšem do těch úplně nejmenších čistící stroje nezajedou. Podle starostky je to především proto, že se tam nachází štěrkový povrch silnice a strojní technikou je tak není možné čistit.