Po Bělé pod Bezdězem a Benátkách nad Jizerou je Bakov třetím městem na Mladoboleslavsku, které zahájilo tradici vlastní sportovní ankety (nepočítáme-li prestižní anketu Sportovec Mladoboleslavska, kterou každoročně vyhlašuje Boleslavský deník). Jejího prvního vyhlašování se zúčastnili aktivní sportovci, přátelé sportu, vzácní sportovní hosté a celý program byl jednou velkou zábavnou reklamou na pohyb.

Bakováci oceňovali sportovce v osmi kategoriích, a to prostřednictvím trojího hlasování. Jednak mohla své favority podpořit veřejnost hlasováním formou kupónu ve zvláštním vydání zpravodaje Bakovsko, další hlasování běželo na internetu a o třetím pořadí rozhodovali sportovní odborníci. Součtem tří pořadí organizátoři v čele s hlavní iniciátorkou celého projektu Jaroslavou Čermákovou získali výsledná umístění.

Mikrofonu se jako moderátor chopil pohotový Miloslav Masopust z divadelního souboru Tyl, jemuž na začátku a na konci velmi zdatně sekundoval syn František. A vprostřed programu také starosta Radim Šimáně, který vyzpovídal Jana Kyselu, kapitána, ligového fotbalistu FK Mladá Boleslav a jednoho ze tří vzácných hostů. Těmi dalšími byla rychlobruslařka Kateřina Novotná a biker Václav Ježek.

V doprovodném programu, který vyhlašování prokládal, se předvedly Berušky Bakov pod vedením Jitky Brychové, mažoretka Aneta Kirschlägerová, žákyně základní školy představily zumbu, kterou nacvičily s Drahuškou Dohnalovou a vystoupil i profesionální tanečník Vít Domorád s partnerkou a bakovský oddíl karate s ukázkou kata i sebeobrany.

Ocenění převzali pamětní listy, dárkové tašky a také poctivé poháry z Hrnčířského dvora Zvířetice.

A kdo zvítězil? Mezi jednotlivci fotbalista tělem i duší Lukáš Bláha, v konkurenci týmů házenkářky, starší žákyně TJ Sokol Bakov nad Jizerou, a mezi trenéry Jitka Brychová, kterou sál odměnil patrně největším aplausem za její všestrannost a zápal, s jakým děti vede ke sportu a pohybu na čerstvém vzduchu.

Po úspěchu prvního ročníku ankety je jisté, že Bakov v pátek položil základ nové tradice.


Výsledky

Veteráni nad 50 let
1. Luboš Stejskal
2. Daniel Zemanovič
3. Josef Bartoš
4. Jaroslav Záhorbenský

Legenda
1. Vladimír Tregl
2. Vladimír Koudelka
3. Jiří Pospíšil
4. Jaroslav Šimon
5. Jaroslav Prückner

Žáci do 15 let
1. David Šulc
2. Radim Zeman
3. Aneta Kirschlägerová
4. Viktorie Zahrádková
5. Petr Koukal
6. Helena Melicharová
7. Natálie Stránská
8. Jan Resl

Junioři do 21 let
1. Václav Brzobohatý
2. Jakub Šulc
3. Miroslav Melich
4. Kateřina Kolumpková
5. Kateřina Pospíšilová

Dospělí do 50 let
1. Lukáš Bláha
2. Vojtěch Buriánek
3. Zdeněk Hendrich
4. Vít Domorád
5. Jaroslav Honc

Hendikepovaní
1. Vojtěch Koudelka

Týmy
1. TJ Sokol – národní házená (starší žákyně)
2.SDH Bakov nad Jizerou
3. SK Bakov – fotbal (starší žáci)
4. Tenisové družstvo seniorů
5. Tenisové družstvo dospělých

Trenéři
1. Jitka Brychová
2. Jan Resl
3. Zdeněk Hemzal
4. Luboš Kolumpek
5. Jaroslav Maryška