„Profil na této sociální síti jsme zřídili teprve nedávno. Máme ho ani ne měsíc, je to tak 14 dní až 3 týdny. Ze strany obyvatelstva byla po Instagramu poptávka, tak jsme si řekli, že ho založíme. Komunikačních kanálů teď máme opravdu dost,“ popsal bakovský starosta Radim Šimáně.

Deník na návštěvě.Deník na návštěvě.Zdroj: DENÍK

Bakov má také své internetové stránky. Ty v uplynulých měsících vylepšil. Web je nyní zmodernizovaný a přehledně řazený. Kromě toho mají bakovští obyvatelé možnost sledovat novinky v místním zpravodaji, na Facebooku nebo pomocí aplikace Mobilní rozhlas. „U toho se dají nastavit zprávy, které člověk chce přijímat,“ zmínil Šimáně. Uživatel si například může nastavit, že ho zajímají určité ulice nebo určitý typ zpráv.

Základní škola v Bakově nad Jizerou.
Bakov má jeden z nevyšších rozpočtů. Chystá přístavbu školy

„Informace tečou a stejně se občas setkám s tím, že někdo neví o termínu nějaké akce a přitom to všude proběhlo,“ dodal s úsměvem starosta.

Úplně první, kdo Instagram svým obyvatelům zřídil, bylo Mnichovo Hradiště. Od zřízení už Hradiště posbíralo více než sedm set sledujících. Prostřednictvím Instagramu podporuje místní spolky, muzeum i umělce.