VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bakov nad Jizerou chce být viděn a jít vpřed

Bakov nad Jizerou – Věčné „bitvy“ o titul „brány Českého ráje“ mezi Kněžmostem, Mnichovým Hradiště, Turnovem, Sobotkou a dalšími městy a obcemi se Bakov nad Jizerou poměrně moudře zřekl. To ale neznamená, že by nechtěl nic nabídnout. Ani že by nechtěl být viděn.

14.8.2018
SDÍLEJ:

Grafik Lukáš Řípa a Vojtěch Dvořák vytvořili v rámci projektu identity Bakovska i speciální logo a grafický motiv.Foto: archiv radnice

Je tomu právě naopak – svůj lokální charakter plánují na Bakovsku posílit a do budoucna propagovat. Pojem city branding, reklamní a marketingová strategie, mající jednoznačně identifikovat a "prodat" danou lokalitu světu, je znám ze zahraničních měst – kdo by neznal trička se srdíčkem I love New York, pražské pokusy v podobném duchu a další více či méně komplexní strategie. Málokdy se ale o něco podobného pokouší menší města. Výjimkou má být právě Bakov. Za tímto účelem byl spuštěn právě probíhající ambiciózní a dlouhodobý projekt marketingové identity, jehož smysl přibližuje starosta Radim Šimáně.

"Projekt identity nejen Bakova nad Jizerou, ale i místních částí a jeho okolí vůbec, má za cíl dodat Bakovsku jistý punc a dostat jej, po vzoru některých větších měst českých i zahraničních do širšího povědomí – okresně, krajsky, celorepublikově a postupně také mezinárodně," ozřejmuje Radim Šimáně. "Se záměrem byla seznámena místní veřejnost a dosavadní reakce byly velmi pozitivní."

Za účelem zhotovení projektu bylo vyhlášeno výběrové řízení, jehož vítězem se stal Mgr. Vojtěch Dvořák, který již s městem spolupracuje na úspěšných projektech pro zříceninu Zvířetice.

Jakých konkrétních podob současný projekt, nazvaný Bakovsko Integrity-21 nabyde, vysvětluje právě zmíněný Vojtěch Dvořák, jehož úkolem společně se svým pětičlenným týmem je po vítězství v soutěži dovést náročnou zakázku za 475 tisíc korun do zdárného konce.

„Cílem projektu je vytvořit dlouhodobý propagační koncept pro celý region Bakovska, tedy nejen město samotné. Chceme zvýšit povědomí o kraji a vytvořit systémové mechanismy, které umožní posunout region vpřed a dále ho rozvíjet,“ říká Vojtěch Dvořák, „Ať již jde o přilákání pozornosti podnikatelů a investorů a o jejich podporu, či o získávání dotací a nových finančních prostředků na Bakovsko, které pomohou naše prostředí dále zkvalitňovat a zlepšovat.“

Jedním z prostředků k dosažení tohoto cíle má být vytvoření zmíněné jednotné identity, jakési rozpoznatelné "značky" kraje. „Výchozím bodem našeho konceptu identity je strategické umístění Bakovska. Z toho se odvíjí i motto kraje, které jsme vytvořili nejdříve – „Rozcestí středního Pojizeří“. Právě to má přispět k jednoznačné identifikaci, upozornit na výjimečnou polohu, jíž se těší, a dostat město do středu zájmu,“ objasňuje autor projektu. Na tento slogan je již v běhu i registrační ochranná známka.

Následně nadesignoval tým Vojtěcha Dvořáka (Grafik MgA. Lukáš Řípa společně s Mgr. Vojtěchem Dvořákem) oficiální logo města Bakova nad Jizerou a kraje Bakovsko. Logo vychází z šipek v 3D prostoru a doplňuje ho atraktivní grafika rozcestí s motivy Bezdězu a Trosek jakožto charakteristických bodů v krajině, mezi nimiž se Bakovsko nachází. Z těchto motivů vzniká jednotná "štábní" grafika, která se má promítnout do všech materiálů, které město nabízí. – do vizitek, letáků, uvítacích cedulí a dalších materiálů. Tím se má Bakovsko stát okamžitě rozpoznatelným a vtisknout se návštěvníkům do paměti.

Dalším a asi nejnáročnějším výstupem projektu Bakovsko Integrity-21 je pak chystaný internetový portál bakovsko.eu, jenž má kromě propagace kraje sloužit i jako platforma pro místní občany k zadávání nejrůznějších podnětů ke zlepšování regionu. „Portál bude sloužit rovněž ke vstupu do databáze podnikatelů na Bakovsku. Město Bakov nad Jizerou tak chce podpořit zejména drobné podnikatele, kteří získají zdarma reklamu. Perspektivně bychom chtěli povýšit uživatelské rozhraní portálu na jakousi interní sociální síť,“ představuje záměr Vojtěch Dvořák. Stránky budou rovněž převedeny do více jazyků v souladu s propagační strategií.

Projekt identity Bakovska rovněž žije v úzké symbióze s projekty dalšími, které pomáhá propagovat a částečně tak i realizovat. Starosta Radim Šimáně je představuje.

„Jsou řekněme čtyři hlavní priority regionálnho rozvoje a zároveň čtyři „taháky“, které Bakovsko má. Nenahraditelná hodnota v podobě kulturní památky zříceniny Zvířetice, kterou chceme dále propagovat, učinit ji centrem kulturních a společenských akcí a získat pro ni další finance,“ uvádí Radim Šimáně a pokračuje ve výčtu: „Cyklostezka Greenway Jizera, která v současnosti Bakov míjí. Naším cílem je svést její trasu na levý břeh Jizery a přivést ji k městu, a za tímto účelem jednáme s Mnichovým Hradištěm a dalšími obcemi podél Jizery. Důležitý v tomto záměru bude také postoj Středočeského kraje.“

Kapitolou samou pro sebe je revitalizace a estetizace Bakovského náměstí – k tomu se konala řada aktivit, včetně veřejného setkání s občany, kteří měli možnost diskutovat o jeho budoucí podobě. „Nechceme náměstí měnit nijak radikálně, prioritou je především přilákat sem menší podnikatele – v současnosti náměstí „nežije“ jak by mělo,“ říká Radim Šimáně. Dalším bodem je pak zkvalitňování a větší propagace zdejšího volnočasového areálu – a zejména boj o zlepšování vody v tamním přírodním koupališti, jehož kvalita se ve velkém horku často zhoršuje. Projekt Bakov Integrity-21 má – přímo i nepřímo – sloužit i těmto pilířům rozvoje Bakovska.

Autor: Karel Smažík

14.8.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 25 000 Kč Řidiči a obsluha pojízdných zařízení Řidiči cisterny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Vančurova č.p. 1425, Mladá Boleslav III, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: e-mail: mladaboleslav@compag.cz nebo osobně: v sídle společnosti od 6.00 do 14.00, , Svoz tekutých odpadů v cisterně s nasáváním., Podmínkou je ŘP sk. C,E vč. profesního průkazu a digitální karty řidiče., Seriózní chování., Nástup ihned nebo po dohodě., , Zaměstnanecké výhody: Stravenky v hodnotě 100,-, dovolená 25 dnů.. Pracoviště: Compag mladá boleslav s.r.o., Vančurova, č.p. 1425, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Zuzana Vocásková, +420 606 710 367. Výroba - Výroba Strojní inženýři a projektanti 28 793 Kč Strojní inženýři projektanti, konstruktéři Projektant plánování exteriéru. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 28793 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - Plánování technologických, výrobních postupů , - Vyhodnocování technologických rizik a vyrobitelnosti , - Projednávání konstrukčních řešení - SET , - Plánování zkoušek , - Zpracovávání technických zadání , Požadujeme VŠ vzdělání (technické), AJ - hovorová znalost. Pracoviště: Škoda auto a.s., tř. Václava Klementa, č.p. 869, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Jiří Nečesaný, +420 326 816 804. Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 700 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16700 kč, mzda max. 20100 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: Místo výkonu práce:, Plazy č.p. 100, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: tel.: 602 644 332 nebo osobně: Jaselská 65, Mladá Boleslav (7-10 hod.), , Zaměstnanecké výhody: ubytování, svozy do zaměstnání.. Pracoviště: Perfect service invest s.r.o.- pracoviště ve firmě faurecia interior systems bohemia s.r.o., 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Jan Říha, +420 602 644 332. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 18 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Dělník/ dělnice ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: . Pracoviště: Proseat mladá boleslav s.r.o., 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Tereza Machačová, +420 601 087 487,326 377 320.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dušan Plodr.
60

Ze světových her v Koreji přivezl berounský hasič medaile

Ilustrační foto.

K PID se od října připojí všechny vlaky v kraji

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 19. až 21. září 2018.

Bruslaři vyhořeli v závěru

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Boleslavské trápení v úvodu sezony pokračuje. Hokejisté Bruslařského klubu nedokázali bodovat ani ve třetím utkání letošní sezony a po porážce s Vítkovicemi 1:3 a výhře Liberce v Chomutově se propadli dokonce na poslední příčku nejvyšší české soutěže.

Deník hledá webeditora/ku na externí spolupráci

Mladoboleslavsko - Láká vás zajímavá práce v internetovém zpravodajství? Pracujete rádi na počítači a chcete si o víkendech nebo ve všedních dnech přivydělat? Právě teď máte šanci! Deník hledá šikovného webeditora či webeditorku na externí spolupráci. Není ani problém zaučit se.

Až deset let muži hrozí za loupežné přepadení v Boleslavi

Mladoboleslavsko – Kořist z dvojnásobné násilné loupeže v hodnotě více než třicet tisíc korun si šestačtyřicetiletý muž s bohatou kriminální minulostí neužil dlouho. Dva dny po spáchání první a několik hodin po spáchání druhé loupeže v Mladé Boleslavi dopadla muže v Praze zásahová jednotka ve spolupráci s mladoboleslavskými policisty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT