„Jedná se o pilotní provoz na období od 1. června do 30. listopadu s měsíční zkušební dobou,“ předeslal starosta města Radim Šimáně.
Smlouvu o provozu kol město se společností podepsalo začátkem minulého týdne.

Celkem je v Bakově 25 sdílených kol. Lidé se na nich mohou vydat po městě, ale také do městských částí. Či je zvolit jako alternativní možnost spojení mezi Mladou Boleslaví a Mnichovým Hradištěm.

Právě dostupnost sdílených kol v okolních městech byl impuls, který je přivedl i do Bakova. Starosta potvrdil, že po možnosti půjčit si kolo panovala v Bakově poptávka od doby, kdy se tato služba začala v okolí objevovat.

Jako první v regionu přišla se službou sdílených bicyklů Mladá Boleslav. A to už přede dvěma lety. Ihned o ně byl přímo obrovský zájem. Postupem času se služba rozrostla i do sousedních Kosmonos. Letos na jaře se pak připojilo Mnichovo Hradiště.

Radost pro vodáky

Sdílena kola ale nemusí být jedinou novinkou, kterou chtějí v Bakově svým obyvatelům rozšířit možnosti sportovního vyžití. Ve hře je i plán, který potěší vodáky. „Jednali jsme se Sportovními a rekreačními areály Mladá Boleslav, které se starají o Loděnici na Krásné louce. Lidé si tam mohou půjčovat lodě ke splavování Jizery. Rádi bychom se dohodli na možnosti nástupu a výstupu v Bakově,“ sdělil Šimáně.