Peníze jdou především do různých stavebně investičních akcí. Některé jsou již rozjeté a blíží se ke zdárnému konci. „Končí nám rekonstrukce Žižkovy ulice a ulice Za tratí 2 v Malé Bělé. To je za 17 a 14 milionů. V Malé Bělé jsme dělali přeložky, sítě, povrchy a to všechno bez dotací,“ popsal pro Boleslavský deník starosta Bakova nad Jizerou Radim Šimáně a dodal: „Dále máme dotaci z Fondu dopravní infrastruktury na rekonstrukci ulice Pražská, to bude oprava za 8 milionů.“

Největší investice

Kromě toho aktuálně město podepsalo smlouvu se zhotovitelem na přístavbu školy. „Na přístavbu školy máme dotaci. Práce vyjdou přibližně na 40 milionů korun. Jedná se o největší investiční akci letošního roku,“ zmínil starosta. Ve škole přibude půdní vestavba, výtah a také venkovní učebna, po níž byla dlouhodobě poptávka. Děti se tak v případě příznivého počasí budou moci učit na čerstvém vzduchu.

close Deník na návštěvě. info Zdroj: DENÍK zoom_in Deník na návštěvě.

V Malé Bělé, která pod Bakov spadá, pak pokračují práce na výstavbě kanalizace v režii vodovodů a kanalizací (VaK) Mladá Boleslav. Po výstavbě kanalizace bude muset město opravit dotčené chodníky a silnice.

Nové bydlení

V rozpočtu má Bakov finance i na další velkou akci. V lokalitě Na Výsluní, nedaleko benzínové čerpací stanice, je už několik let v plánu výstavba rodinných domů. „V nejbližších dnech bychom měli soutěžit zhotovitele infrastruktury,“ poznamenal starosta. Také Bakov patří mezi města, z nichž je skvělá doprava jak do Mladé Boleslavi tak do Prahy. Poptávka po bydlení je zde tedy celkem vysoká.

Bakov nad Jizerou má pro letošní rok schodkový rozpočet. Jako skoro ve všech městech a obcích, tak i do Bakova přiteklo méně financí. Příjmy jsou pro letošek ve výši 175 milionů korun a výdaje za 240 milionů. Městu se však podařilo schodek vyrovnat z vlastních rezerv.