V tuto chvíli je tam zaměstnáno pět desítek lidí, celkový počet lidí s hendikepem, kteří našli díky Škodovce práci, je tři sta.

„Pokračujeme v realizaci rozsáhlých opatření pro zaměstnávání osob se zdravotním a sociálním znevýhodněním. Proto jsme otevřeli nové chráněné neboli profilové pracoviště. Jsou zde zaměstnáni lidé, kteří z důvodu dočasného nebo trvalého omezení nemohou vykonávat svou dosavadní práci. Pracoviště jsou těmto omezením přizpůsobena odpovídajícím způsobem," vysvětlil tiskový mluvčí automobilky Jozef Baláž.

Chráněné pracoviště bylo otevřeno jako součást hlavního výrobního závodu společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

„Úkolem zde zaměstnaných pracovníků je příprava obalů pro expedici dílů do výrobních závodů značek Škoda a Volkswagen v zahraničí," upřesnil Bohdan Wojnar, člen představenstva automobilky pro oblast personalistiky, který se otevření rovněž zúčastnil.

Inspirací pro vznik chráněného pracoviště byl mateřský závod koncernu ve Wolfsburgu, kde mají s podobným typem dílny zkušenosti.

Realizaci zajistilo oddělení logistiky ve spolupráci s personalisty a s oblastmi staveb a pracovního lékařství. V CKD Centru během pěti měsíců vzniklo nové pracoviště, kde nově pracují i lidé se zdravotním a sociálním znevýhodněním celý prostor je samozřejmě bezbariérový. První lidé tu nastoupili k práci již minulý rok v říjnu, probíhají tu logistická školení.