„V souvislosti se stoupajícími hodnotami polétavého prachu v ovzduší by citlivé osoby, děti a starší lidé s chronickým onemocněním dýchacích cest a oběhového ústrojí, měli pobyt venku zkrátit na minimum a rovněž omezit větrání,“ konstatoval praktický lékař Pavel Soukup z Mladé Boleslavi. 

Od čtvrtečního rána totiž upozorňují občany Mladé Boleslavi na stav ovzduší i autobusy dopravního podniku – k čelním sklům autobusů byl umístěn zelený praporek. „Ten upozorňuje obyvatele na dva nejhorší smogové stupně 4 a 5,“ řekl ředitel Dopravního podniku Mladá Boleslav Marek Džuvarovský. 

„Vedoucí odboru školství boleslavského magistrátu zaslal školám a školkám dopis, aby aktuální stav ovzduší sledovaly a podle toho také upravovaly denní režim dětí,“ řekla tisková mluvčí města Mladá Boleslav a dodala, že se zatím žádné konkrétní opatření neplánují. „Stav ovzduší sledujeme a reagujeme na něj. Větráme krátce a s dětmi jsme venku jen minimálně,“ řekla ředitelka mateřské školky v Kosmonosech Jana Křížková.