Celou noc ze středy na čtvrtek zápolily po celém Mladoboleslavsku desítky lidí s přívaly sněhu. Deníku to potvrdili oslovení starostové jednotlivých měst.

Sníh se odklízel celou noc například v Dobrovici. Jak uvedla starostka města Jana Bímová, po celou dobu jezdily městem dva traktory s radlicí. Od šesté hodiny ráno vyrazily do terénu ještě dva malotraktory a jedna sněhová fréza. „Do 8. hodiny dopoledne bylo zajištěno odklizení sněhu z komunikací, následně byl zahájen posyp na problémových místech. Celý den bude pokračovat odklízení sněhu na chodnících,“ uvedla dobrovická starostka.

Všechna místa ve města jsou sjízdná. „Z velké části používáme vlastní techniku i zaměstnance, pouze úklid sněhu na komunikacích ve 2 místních částech zajišťujeme smluvně jinou firmou,“ dodala Bímová.

Zimní údržbu komunikací v plném rozsahu zajišťuje v Mnichově Hradišti firma Compag Mladá Boleslav. „Úklid sněhu započal již v nočních hodinách. Příval sněhu se zvládl,“ uvedl pro Deník starosta Mnichova Hradiště Arnošt Vajzr.

V Bakově nad Jizerou se započalo se zimní údržbou v podvečerních hodinách, přičemž byla v pohotovosti celá technická četa města, která nepřetržitě odklízela silnice i chodníky až do půlnoci a od třetí hodiny ráno se pokračovalo, přičemž silnice se protahovaly po celou noc. Deníku to řekla starostka města Jana Štěpánová.

„Na silnicích pracovaly 2 osoby – magma s čelní lžící a traktor s pluhem. Na chodnících strojově 1 osoba – malotraktor s čelní radlicí + 4 osoby ručně - zejména autobusové zastávky, vjezdy a problematické části,“ uvedla starostka s tím, že v současné době se využívá technika a zaměstnanci města. Dle aktuálních informací se v Bakově nenacházejí místa, která by byla nesjízdná.


Úklid sněhu v Bakově nad Jizerou.
Foto: MěÚ Bakov n. J.

Ve středu v 15 hodin vyjela do terénu v Mladé Boleslavi veškerá technika firmy Compag, aby udržela sjízdné nejen silnice ale i schůdné chodníky. V 16 hodin vyšli a vyjeli do města a příměstských částí ručaři. Firma přitom předpokládá, že veškerá technika bude jezdit v tomto počasí nonstop. Potvrdil to Jan Rympl z firmy Compag.

Včerejší intenzivní sněžení zpožďuje městskou dopravu v Mladé Boleslavi a okolí. Informoval o tom náměstek Dopravního podniku Mladá Boleslav Jan Holub. „V tuto chvíli jsou ale všechny linky v provozu, žádný úsek nebo zastávka není mimo provoz. Nutné je však počítat s drobnými odchylkami proti jízdnímu řádu u řady linek. Řidiči totiž jezdí s maximální opatrností a pomaleji, což plynulost městské dopravy zdržuje. Bezpečnost provozu je v tuto chvíli přednější než bezpodmínečné dodržení odjezdových časů jízdního řádu z jednotlivých stanic,“ uvedl Holub.

Jak jsme již ve středu v podvečer informovali, problémy na silnicích měly také sanitky mladoboleslavské záchranné služby. "Jezdíme tak třetinovou rychlostí oproti běžným výjezdům," uvedl pro Deník řidiči záchranné služby. Problémy však měla i posádka záchranné služby, vracející se z Prahy do Mladé Boleslavi. ""sanitní vůz z Mladé Boleslavi se vracel z IKEM s pacientem po katetrizaci, cestou z Prahy uvázl v koloně, z nemocnice vyjel v 10:00 a na základnu do Mladé Boleslavi dojel až ve 12:45," uvedla tisková mluvčí záchranné služby Tereza Janečková.

Problémy měly sanitky i v okolí Jizerního Vtelna směrem na Mělník. "Zde byly problémy s průjezdností kvůli kolonám kamionů, sanitní vozy musely úsek objíždět," řekl mluvčí.