V Mladé Boleslavi nejezdí školní autobusy. „Omezeny jsou spoje označené negativní značkou 14,“ potvrdil provozní vedoucí Dopravního podniku Jakub Kašík s tím, že v některých případech místo nich vyrážejí náhradní spoje s negativní značkou 19. Změny platí zatím do 2. listopadu.

#clanek|5080341#

Do autobusů se přitom stále nastupuje předními dveřmi. „V opačném případě bychom museli udělat bezplatné jízdné pro všechny,“ připomněl Jakub Kašík a vysvětlil, že by to představovalo zásadní problém, protože v městských autobusech se platí za jízdenky právě u řidičů. Do kasiček nebo platebními kartami, a tak peníze v rukách vůbec nemají.

Další snížení příjmů si přitom společnost po značných jarních ztrátách nemůže dovolit. Na kompenzaci od města zatím čeká. Částku, o níž na jaře přišel, proto zatím nezveřejnil. Kompenzaci totiž musí řešit zastupitelé a zatím není jasné kdy, říjnové zasedání bylo kvůli koronaviru zrušeno.

Další z dopravců, působících na Mladoboleslavsku, Arriva Střední Čechy, od pondělka po dohodě se Středočeským krajem rovněž přešel na prázdninový režim. „Nejedou hlavně školní spoje,“ uvedl mluvčí společnosti Jan Holub.

Opilec z Jičínské skončil v nemocnici a potom na záchytce.
„Vy fízlové, chcípněte,“ křičel muž na policisty. Další skočil na auto

Stejně jsou na tom také nově zavedené linky Pražské integrované dopravy. „Všechny školní spoje nejedou, a to do konce října. Pokud se otevřou základní školy, provoz se obnoví,“ připomněl včera mluvčí Ropidu Filip Drápal.

Ve spojích obou dopravců se zatím nastupuje běžně předními dveřmi a jízdné se platí u řidičů.

Na prázdninový provoz přešel také nejmenší dopravní podnik regionu, Dopravní podnik Kněžmost. Deníku to potvrdil jeho jednatel Tomáš Pospíšil.

Informace o spojích

- Negativní značka 14 platí běžně o prázdninách, což znamená – nejede v době školních prázdnin.
- Negativní značka 19 naopak uvádí – jede v době školních prázdnin.
- Omezení negativní značkou 14 do 2. listopadu platí pro linky: 20, 33, 41, 60, 61, 70, 71, 80.
- Negativní značka 19 je pak na lince: 60.

- Vypnutí dopravy jako na jaře podle dopravců aktuálně nehrozí.
- Nastupovat zadními dveřmi se nyní nebude.
- Podle prázdninového jízdního řádu jezdí všichni boleslavští dopravci.