Mladoboleslavské autobusové nádraží bylo již dlouho zdejší ostudou a město jím rozhodně nebylo nijak důstojným způsobem reprezentováno. Špína, betonová šeď, holubí trus, opilci, žebráci, narkomani a nejrůznější pochybné existence. To vše bylo celé dlouhé roky součástí tohoto dopravního uzlu přímo v centru města, což budilo řadu stížností, zaměstnávalo již tak vytíženou městskou policii a asistenty bezpečného města a vůbec nepřispívalo k dobrému obrazu Mladé Boleslavi jako takové.

O zlepšení situace v této lokalitě se již dlouho mluvilo, město nyní tímto směrem učinilo první kroky. Jeden z nejzásadnějších asi představuje najmutí bezpečnostní agentury, která v místě již začala fungovat. „V kteroukoliv denní či noční dobu hlídkují v dvanáctihodinových směnách vždy dva členové bezpečnostní agentury, a myslím, že po zavedení tohoto opatření se situace skokově zlepšila,“ uvedl náměstek primátora Jiří Bouška, který dodal, že podobným způsobem se najmutí agentury například osvědčilo při řešení problémů v ubytovně v Čejetičkách.

Lidé, kteří autobusové nádraží pravidelně využívají, si již také mohli povšimnout informační digitální tabule, která se nachází uvnitř budovy čekárny. Ta podává aktuální informace o odjezdech autobusů.

Nyní se konečně po řadě technických komplikací podařilo uvést do provozu i tabuli druhá, na vnější straně čekárny. Mezi časté – a oprávněné – stížnosti patřila také skutečnost, že v místě chybí dobře viditelné časové ukazatele. I to je nyní napraveno a v prostoru nádraží jsou nainstalovány čtyři nástěnné hodiny, které doplňují hodiny digitální na budově čekárny.

Na místě jsou nově také nachystány sítě, jehlice a další opatření proti holubům, které mají těmto opeřencům bránit v dalším znečišťování zdejší lokality. „Na místě se také zintenzivnilo čištění a čeká jej ještě obnovení vodorovného značení. Myslím, že to tam konečně začíná vypadat dobře a lidé se tam budou moci hlavně cítit bezpečně a jako v normálním prostředí,“ podotkl náměstek primátora Jiří Bouška.

Štěpán Urban, který právě mířil do Prahy ze zastávky číslo 17, má ale, co se autobusového nádraží týče, pocity stále smíšené. „Nejsem z Boleslavi, bývám tady jenom čas od času, ale dobrý dojem tu na mě tenhle autobusák nedělá,“ řekl. „Vyloženě nebezpečně se tu necítím, ale nijak zvlášť dobře také ne. Působí to tu tmavě, šedivě, nad hlavou máte parkoviště, naproti fabriku a kolem betonové sloupy, nic hezkého, co by člověka zaujalo,“ zkritizoval vzhled mladoboleslavského autobusového nádraží Štěpán Urban. „Pamatuji tady ještě autobusák starý, který byl aspoň takový vzdušnější a prostornější, když nic jiného. Myslím, že prvním místem, kam případní návštěvníci dorazí, by se mělo každé město reprezentovat víc, a Boleslav by určitě další peníze na nějaké to zkrášlení našla,“ dodal.