Hromady holubího trusu, špinavé lavičky a zábradlí, které na oblečení zanechá špinavé šmouhy. To byla ještě minulý týden realita nádraží v Mladé Boleslavi. V úterý už byl stav lepší. Úklidové čety vyčistily lavičky, chodníky i zábradlí. „Stav je o sto procent lepší,“ hlásila čtenářka, která si přeje zůstat v anonymitě.

Vedení Dopravního podniku Mladá Boleslav, který stanici spravuje, podle svých slov ví o slabinách tohoto místa. „Naše společnost je si vědoma stavu autobusového stanoviště v Mladé Boleslavi, kdy se projevuje vysoká frekvence cestujících ve špičkách, sousedství obchodního centra a společnosti ŠKODA AUTO, vlakové zastávky ČD, a i samotná poloha autobusového stanoviště uvnitř města Mladá Boleslav,“ odpověděla minulý týden Boleslavskému deníku tisková mluvčí Hana Kopalová.

Podle ní se stanice uklízí relativně často. „Ve spolupráci se společností Compag se dvakrát denně vyměňují odpadkové koše a zametají a uklízí plochy ve stanici,“ uvedla Kopalová.

I tentokrát byl na nádraží na chodnících holubí trus. Bylo ho ale oproti minulosti o dost méně. S holuby správce může zatím máloco dělat.

„Holubi našli v prostorách nadzemního parkoviště obchodního centra ideální místo pro hnízdění, mají zde dostatek potravy a prakticky žádného přirozeného nepřítele. I přes natažené sítě se jejich počet nesnížil. Úklid jejich trusu je komplikovaný a finančně náročný, nelze ho provádět dennodenně,“ bránila se mluvčí a slíbila, že četnost úklidu zvýší. To se zřejmě povedlo už tento týden.

Pomůže rekonstrukce

Zlepšení prostředí by mohla přinést rekonstrukce nadzemního parkoviště obchodního centra. Oprava proběhne v několika etapách, kdy budou postupně uzavírána jednotlivá nástupiště a silnice na autobusovém stanovišti. Součástí rekonstrukce bude i obnova ochranných sítí proti opeřencům.

„Po skončení jednotlivých etap počítáme vždy se zajištěním úklidu a opravou vybavení autobusového stanoviště. Z důvodu této rekonstrukce, která by měla končit v prosinci letošního roku, počítáme s obnovou laviček v roce 2022, kdy na tuto akci již byly vyčleněny finanční prostředky a zajištěno výběrové řízení,“ dala naději cestujícím Kopalová.