Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Autobusové nádraží čeká velká proměna

Mladá Boleslav – Autobusové nádraží je ostudou města. Návštěvníky, kteří do Boleslavi zavítají autobusem, vítá ponurý, tmavý prostor. Staré dřevěné lavičky jsou špinavé, informační tabule často nefunguje, hodiny tu plní spíše funkci dekorace a často tu nalézají útočiště bezdomovci a jiní nepřizpůsobiví občané. Nad neutěšeným stavem autobusového nádraží se pozastavují i místní obyvatelé.

23.9.2017 1
SDÍLEJ:

Město se chystá zkvalitnit služby na autobusovém nádraží. Cestující by se zde měli cítit příjemněji a hlavně i bezpečněji.Foto: Deník / Franzkiová Pavla

„Autobusové nádraží je stejně jako hlavní vlakové ostudou vedení města. Je špinavé, přestože je zastřešené, plné zašlapaných žvýkaček a nedopalků od cigaret, protože zákaz kouření zde nikdo nedodržuje,“ zlobí se mladý muž a primátor města Raduan Nwelati mu dává za pravdu.

„Je to jedna ze vstupních bran do města a s jejím aktuálním stavem spokojeni nejsme. Je tu ovšem celá řada věcí, které musíme vyřešit, od pořádku přes bezpečnost až po čistotu prostor,“ vysvětlil primátor s tím, že zhruba do dvou měsíců by se situace měla zcela změnit.

Jako první na řadu přijde kompletní generální úklid areálu, po kterém pak bude následovat pravidelné, každodenní čištění.

„Bylo by ideální, kdyby zde úklid probíhal například dvakrát denně,“ říká primátor.

Na nádraží také přibudou dvě zcela nové informační tabule, jedna venku a druhá bude nainstalována v informačním centru.

Cestující rovněž jistě ocení čtvery nové hodiny, nebo pokrytí bezplatnou wifi sítí.

Velký problém působí také holubi, kteří prostory nádraží velmi znečišťují. „Jako nejlepší řešení se zdá instalace speciálních ochranných síti. Bude-li potřeba, sítě je možné do budoucna ještě více rozšířit,“ vysvětlil primátor Nwelati.

Dalším, zcela zásadním problémem jsou pak bezdomovci a nepřizpůsobiví občané, kteří se tady schází. Městská policie tu zasahuje téměř denně a ani časté kontroly očividně nepomáhají. „Hlídka tyto občany z místa sice vykáže, ale poté, co odjede, se tito lidé na nádraží vrací. Proto jsme se rozhodli najmout bezpečnostní agenturu, která se zde bude o bezpečnost starat nepřetržitě,“ upozorňuje Nwelati a dodává, že tato varianta je momentálně nejlevnější a nejefektivnější.

Oslovení architekti pak pracují na možnostech prosvětlení celého prostoru, jehož betonová šeď působí stísněným dojmem, a to i za denního světla.

Zkrášlit prostory by pak měla pomoci i zeleň a květinová výzdoba. Na přání občanů budou pravděpodobně vyměněny i lavičky, a to za takové, na kterých nebude možno pohodlně spát. „Věříme, že by úpravy mohly být hotovy do dvou měsíců. Záleží ale samozřejmě na výběrových řízeních, například na dodavateli elektronických informačních tabulí nebo sítí proti holubům,“ řekl Nwelati. Město uvažuje i nad umístěním dekorativních informací, které by návštěvníky města zvaly na zajímavá místa v Mladé Boleslavi. „Mohlo by se jednat například o velkoformátové fotografie nebo statické panely,“ doplnil primátor.

Dlouhodobé plány následně počítají s detailní analýzou všech linek MHD. Komplexní revize čeká všechny trasy, linky a vůbec systém hromadné dopravy ve městě, aby bylo jasné, že odpovídá současné situaci a standardům. 

Autor: Pavla Franzkiová

23.9.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení