Se svou šestiletou dcerou a pětiměsíčním synem, který ležel v kočárku, čekala na náměstí Republiky na autobus linky A. Když naplněný autobus přijel, začala rodina nastupovat dveřmi, které jsou k nastupování kočárků určené. V tu chvíli ale řidič nepočkal, přestože nastupování ještě neskončilo, dveře zavřel a kočárek skřípl. Když se matka ozvala, dveře otevřel a znovu zavřel. Při vystupování ve dveřích zůstalo i starší dítě.

„Řidič na moje upozornění, že mi skřípl dceru, nereagoval, začal mě urážet a nadávat mi do černých zm*dů. To mě velice urazilo," říká matka, která se s oficiální stížností obrátila na magistrát. Ten tento týden zahájil přestupkové řízení.

Vedení Dopravního podniku Mladá Boleslav nyní žádá veřejnost – cestující, kteří jeli v pátek 13. března linkou A v 15.41 hodin z náměstí Republiky směrem na Rozvoj a byli svědky této události, aby se ozvali emailem na adresu reditel@dpmlb.cz nebo telefonicky na číslo 725 810 898.

„Vedení dopravního podniku chce incident podrobně prozkoumat, aby se v případě prokázání viny na straně zaměstnance dopravního podniku, podobné jednání neopakovalo," konstatuje jednatel společnosti Marek Džuvarovský.

„Neřekla jsem nic špatného, ani jsem řidiče slovně neurazila. Pouze jsem bránila své děti jako matka," uzavírá Žaneta Bártová.
Nyní závisí na svědcích, kteří událost viděli a slyšeli. Incident ale jistě bude mít dohru.