Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Arnošt Vajzr: Lidé budou mít konečně od bahna a vody klid

Mnichovo Hradiště - Město už nechce evakuovat lidi kvůli povodním. Věří, že protipovodňová hráz pomůže

29.5.2012 1
SDÍLEJ:

Starosta Hradiště Arnošt Vajzr v místě, kde vzniká hrázFoto: Petra Kuldová

Konec velké vody, konec lidského utrpení. Přesně to by měla zajistit nová protipovodňová hráz, která se buduje v Hradišti.

„Žádná protipovodňová hráz není natolik dokonalá, aby nás ochránila od pěti set leté vody. V takovém případě by ale  žádná hráz v Česku nevydržela. Povodně, které v Hradišti pamatujeme, už by naše obyvatele ohrozit neměly," řekl Boleslavskému deníku starosta Arnošt Vajzr.

Hráz, respektive protipovodňové opatření, je kombinací zemní hráze, železobetonových zdí a mobilních zábran.
„Severní část hráze od Hněvousic ke Klášterské ulici má délku devět set dvacet dva metrů, jižní část od Klášterské k Nedbalce téměř sedm set metrů. Šířka koruny zemní hráze je tři metry, v patě kolem dvaceti metrů. Výška se pohybuje od jednoho a půl do dvou a půl metru, podle terénu," okomentoval konstrukci hráze Vajzr.

Hráz by tak měla ochránit asi  pět desítek domů, jeden průmyslový objekt, několik drobných provozoven a dva velké sportovní areály.

Problémy na stavbě hráze zatím nenastaly. Její realizace započala teprve letos v březnu a spíše se stavba jeví termínově nadčasová.

„Termín pro dokončení stavby bude zkrácen. Město tak bude mít ochráněnou část  ještě v letošním roce," nastínil termín dokončení stavby starosta Vajzr.

Poslední povodně zažili v Hradišti v roce 2010, rozliv vody i o rok později. „Lidé se už nemusejí bát o své domovy, když bude pár dní pršet. Protipovodňová hráz je ochrání,"dodal Vajzr.

Ulice, které hráz ochrání především: Nejvíce poškozena při povodních byla ulice Klášterská , Budovcova a Bělidla, včetně uličky za fotbalových stadionem.

Autor: Petra Kuldová

29.5.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení