VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Areál ve Vrchbělé: otevřen bude nejdřív v polovině příštího roku

Vrchbělá - Krajský úřad potřebuje prodloužit termín dokončení projektu volnočasového areálu za víc než 130 milionů korun

22.10.2013 1
SDÍLEJ:

Hejtman Řihák na návštěvě ve VrchběléFoto: Petra Kuldová

Mini zoo, hotel 
s restaurací, nebo kemp. Tohle všechno měli návštěvníci najít v novém volnočasovém areálu ve Vrchbělé u Bělé pod Bezdězem už s koncem letošního roku. Na všechno tohle si ale budou muset odpočinkuchtiví ještě počkat. Proč? „V současné době probíhají dokončovací práce na exteriéru centrální budovy. Pracuje se na kamenných a dřevěných obkladech. Obkládají se koupelny, pokládají dlažby. Taktéž se pracuje na dokončovacích pracích na budově zoo a dětského parku v lanovém centru. Dále současně stále probíhají drobné stavební práce 
a úpravy v celém areálu," řekl nám k současné situaci v areálu hejtman středočeského kraje Josef Řihák.

Rovná se tedy, že v letošním roce areál dokončen nebude. Krajský úřad podal žádost na ROP (Regionální a operační program) o prodloužení termínu dokončení. Žádost je podle našich informací momentálně v jednání. Jistě vás ale bude zajímat, kdy se třeba do zmíněné mini zoo budete moci vypravit. „O případném posunutí termínu, jak už bylo řečeno,  se zatím jedná. Pokud by k němu došlo, uvažuje se o červnu příštího roku," prozradil hejtman.

Přestože dochází k prodloužení termínu dokončení volnočasového areálu ve Vrchbělé, vedení kraje popírá, že by při jeho budování došlo  vážným problémům. „Zásadní problémy nenastaly, projekt je realizován podle harmonogramu v návaznosti na věcné a časové vazby stavby na související a podmiňující stavby a jiná opatření v dotčeném území," dostalo se nám odpovědi od hejtmana Josefa Řiháka.

Všechno jde tedy údajně podle plánu, ale kdo bude jednotlivé objekty v areálu provozovat není prý ještě tak docela jasné. „Co se týká provozovatelů hotelu, restaurace, mini zoo nebo kempu, tak k těmto záležitostem zatím nebylo vydáno žádné závazné stanovisko. Podmínky provozu areálu jsou stanoveny v projektu ROP," odpověděl nám středočeský hejtman.

Vzhledem k rozloze areálu a působení vojska v tomto prostoru, kde se v minulosti nacházela například i tanková střelnice, byla zcela jistě nejtěžší asanace uvedeného prostotu, spojená s demolicí původních budov, vyčištění uvedeného prostoru, nebo provedení pyrotechnického průzkumu. „Problém spatřuji v mapových podkladech, kde nebylo zcela vše řádně a podrobně zakresleno. Taktéž významnou problematikou, spojenou s již zmíněnou rozlehlostí areálu, bylo jednání s majiteli pozemků a jejich převedení do majetku obce, kraje či o zřízení věcných břemen," doplnil hejtman.

Důležitým bodem pro tento projekt, který měl jistý vliv na posunutí termínu jeho dokončení, je i napojení areálu na dopravní a technickou infrastrukturu. Kraj totiž musel brát velký ohled na ochranu životního prostředí vzhledem k blízkosti významných krajinných oblastí CHKO (Chráněné krajinné oblasti) Kokořínsko a CHKO Český ráj.
Cena za volnočasový areál se díky rozloze a všem uvedeným skutečnostem vyšplhá opravdu vysoko. Vyčíslena je na sto třicet jedna miliónů osm set padesát tisíc devatenáct korun. A tak slavnostní otevření tak obřího areálu bude celkem na místě. „Slavnostní otevření celého centra bude realizováno, ale v současné době zatím není známo konkrétní datum, ani program této akce," uzavřel Josef Řihák.

A jak se těší na volnočasový areál místní občané? „Už jsem se byl v areálu podívat, když se otevírala in-line dráha. Letos se tam ale zase bruslit nedalo, protože to práce v areálu nedovolovaly. Takže ano, těším se. Určitě vyrazíme s manželkou, vezmeme děti a projdeme si celý areál od začátku až do konce. Když tu bydlíme, je dobré vědět, co máme přímo za nosem," nechal se slyšet Karel z Bělé a jeho kamarád Pavel se k němu záhy přidal.

„Chceme se jít na slavnostní otevření podívat. Já mám jen trochu obavu, aby byla sanace provedena precizně. Kdyby se totiž mělo v areálu něco stát, bylo by to za prvé velké neštěstí a za druhé by se provozovatelé mohli navždy rozloučit s návštěvníky," zmínil své obavy Pavel z Bezdězu, pro kterého je bezpečnost jeho rodiny na prvním místě.

Autor: Petra Kuldová

22.10.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Během uplynulého víkendu musel být znovu uzavřen kruhový objezd u ulic Jana Palacha a Na Radouči. Dělníci tam tentokráte dodělávali retardéry u přechodů. Ty se nově budou nacházet na každém vjezdu na kruhový objezd.
7

FOTO: Přecházení u kruháku je pro chodce bezpečnější

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Volební NEJ na Mladoboleslavsku

Mladoboleslavsko - Kde byla nejvyšší a nejnižší volební účast?

KRÁTCE: Volební střípky z měst okresu Mladá Boleslav

Boleslavsko - Jak volili lidé z Benátek, Mnichova Hradiště, Bělé nebo Dobrovice?

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení